TV3 no nākamā gada kļūst par maksas kanālu

l

"TV3 Latvia" vadība ir pieņēmusi lēmumu par kanāla TV3 iziešanu no bezmaksas virszemes apraides. Digitālās televīzijas ieviesēji "Lattelecom" TV3 paziņojumu vērtē kā cinisku pret skatītājiem.

Tādējādi TV3 translācija virszemes ciparu apraidē no 2012.gada 1.janvāra turpināsies tikai kā maksas TV pakalpojums, nra.lv informēja TV3 Sabiedrisko attiecību koordinatore Marta Zandersone.

Aptuveni 90% Latvijas skatītāju šis lēmums neietekmēs, jo tie jau tagad skatās maksas TV, piemēram, kabeļu vai satelīta televīziju. TV3 lēmums iespaidos atlikušo, aptuveni desmito daļu Latvijas skatītāju, kuri ar antenas un dekodera palīdzību uztver tikai četrus vietējos kanālus, tai skaitā TV3.

TV3 Latvia ģenerāldirektore Baiba Zūzena: "Šis mums ir sāpīgs, bet loģisks un izsvērts lēmums. Iziešana no brīvā ētera mums ļaus vairāk investēt kvalitatīvas vietējās TV produkcijas ražošanā un izvairīties no darbinieku skaita vai atalgojuma samazināšanas. Tā ir iespēja samazināt izplatīšanas izdevumus un investēt pieprasītā vietējā produkcijā – gan informatīvos, gan izklaidējošos raidījumos, kā TV3 ziņas, "Bez Tabu", "Ugunsgrēks", izklaidējoši ģimenes šovi, un citi."

TV3 daudzkārt publiski ir paudusi viedokli, ka maksa digitālās televīzijas ieviesējiem par televīzijas signāla pārraidīšana brīvajā ēterā Latvijā ir ļoti dārga, salīdzinot ar kaimiņvalstīm Igauniju un Lietuvu. Bezmaksas virszemes digitālās apraides pamešana ļaus ietaupīt maksu par TV apraidi, konkurēt uz vienlīdzīgākiem noteikumiem un noturēt līderpozīcijas piedāvājot nacionālo saturu.

Savukārt Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča norāda, ka TV3 publiskais paziņojums par "iziešanu no bezmaksas apraides" ir cinisms pret savu skatītāju.

"Atgādināšu, ka TV3 2010. gada beigās noslēdza līgumu par apraidi. Šis līgums ir spēkā līdz 2013. gada beigām, un šādi preses paziņojumi to nemaina. Izsakām cerību uz raidorganizācijas saprātīgu rīcību un aktīvu atbildīgo valsts institūciju iesaistīšanos, lai nebūt jācieš skatītāju visneaizsargātākajai daļai – iedzīvotājiem, kuri var atļauties skatīties tikai bezmaksas kanālus. Saskaņā ar pētījumiem, šobrīd bezmaksas televīziju skatās 15% mājsaimniecību."

Lēmumam ir vairāki iemesli, informē TV3. Par atrašanos bezmaksas virszemes digitālajā apraidē TV3 ir jāmaksā nesamērīgi augsta signāla izplatīšanas maksa, turklāt nevienlīdzīgi jākonkurē ar labvēlīgākos apstākļos esošiem ārzemju kanāliem un Latvijas sabiedrisko televīziju, kura papildus valsts finansējumam piedalās reklāmas tirgū. Par to TV3 vadība gan tieši, gan ar Latvijas Raidorganizāciju asociācijas palīdzību ilgstoši informējusi likumdevējus un NEPLP. Nekas neliecina, ka gaidāma situācijas uzlabošanās. Statistika rāda, ka pēdējos gados, un jo sevišķi kopš digitālās virszemes televīzijas ieviešanas, skatītāji aizvien mazāk skatās vietēji veidotos kanālus, izdarot izvēli par labu ārvalstīs veidotu kanālu saturam. Pretēji Lietuvai un Igaunijai, Latvijā nav sperti nekādi soļi, lai radītu konkurētspējīgu vidi nacionālajai televīzijas industrijai. Nacionālie kanāli Latvijā izmaksu un nosacījumu ziņā atrodas sliktākā situācijā. Turklāt, ārvalstīs veidotiem kanāliem salīdzinājumā ar Latviju ir pieejami milzīgi budžeti un liels televīzijas produkcijas izplatīšanas tirgus.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas