TV3 un LNT, visticamāk, būs maksas kanāli

Telekompānija TV3 paziņojusi, ka jau no nākamā gada 1. janvāra vairs neraidīs vietējā apraidē un būs skatāma tikai kabeļtelevīzijas vai citos maksas kanālos. TV3 solis uz līdzīgu rīcību pamudinājis arī Latvijas Neatkarīgo televīziju (LNT), kas tuvākajā laikā lems par iespēju sekot TV3.

Paniku par šo lēmumu sacēlusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), uzsverot, ka komerctelevīziju lēmums atstās graujošu iespaidu uz lauku iedzīvotājiem, no kuriem daudzi joprojām nevar atļauties maksas kanālus. Pēc NEPLP sacītā, tie ir apmēram 25% iedzīvotāju, savukārt TV3 versijā – tikai 8,4%. Neatkarīgā noskaidroja, ka abas iestādes izmanto kompānijas TNS Latvia sagatavotos datus un šajā reizē kļūdījusies NEPLP, kura sākotnēji atsaucās uz vecāku pētījumu.

Abas komerctelevīzijas vēlas, lai NEPLP sakārtotu likumdošanu un neļautu Latvijas Televīzijai (LTV) kropļot reklāmas tirgu, kas ir vienīgais komerctelevīziju peļņas avots, savukārt LTV vēl saņem subsīdijas no valsts budžeta. Nacionālās apraides licence ik gadu LNT un TV3 katrai izmaksā vairāk nekā 650 000 latu, un, ja tās izlems licenci pagarināt arī 2012. gadā, tad, visticamāk, no TV3 pazustu, piemēram, seriāls UgunsGrēks, ziņas un citi raidījumi, saka TV reklāmas pārstāve Marta Zandersone.

«Pēdējo trīs gadu laikā komerctelevīziju zaudējumi sasniedz gandrīz piecus miljonus latu. Ekonomiskā situācija neuzlabojas, NEPLP nespēj rast risinājumus, lai ko mainītu. Jau šobrīd situācija ir kritiska, jo četri nacionālie kanāli aizņem vien 42% skatītāju laika, bet pārējo nacionālo informatīvo telpu aizpilda ārvalstu kanāli, pārsvarā krievvalodīgie. Vēl diviem nacionālajiem kanāliem kļūstot par kabeļkanāliem, tiks apdraudēti vēl 26% , jo LTV un LTV7 kopumā aizņem tikai 12% skatītāju laika,» saka LNT pašreklāmas daļas vadītāja Ingūna Sermole.

Nākamnedēļ paredzēta TV3, LNT un NEPLP tikšanās, taču jau šobrīd skaidrs, ka vismaz TV3 gadījumā lēmums netiks mainīts.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas