Uz “rockabilly” svētkiem Vecrīgā somu amerikānis ierodas ar personīgo lidmašīnu


Līvu laukumā esošajā „Rockabilly House” divas dienas, 27. un 28. septembrī, tiks piedāvāts labs koncerts tiem, kuriem tīkams īsts rokenrols – te uzstāsies.


Šis vīrs pēdējos 20 gadus dzīvo un uzstājas Nešvilā un skaitās viens no stiprākajiem mūsdienu „rockabilly” mūzikas stila pārstāvjiem, kurš ar savu humoru un sprādzienveidīgo enerģiju ir arī viens no atraktīvākajiem šī stila māksliniekiem.


Dīvainā kārtā par šo mūzikas zvaigzni zināms visai maz – neskatoties uz to, ka viņš Latvijā ierodas kā pirmā lieluma zvaigzne ar savu personīgo lidmašīnu, pat mūziķa fotogrāfiju legāli dabūt ir pagrūti. Patiesībā Harijs Fontana ir no Helsinkiem - muzikālo karjeru sācis septiņu gadu vecumā, 1989. gadā izveidoja slavenāko Somijas „rockabilly” grupu „The Blast To The Past”. 1992. gadā viņš izmantojis iespēju pārcelties uz pastāvīgu dzīvi ASV, saņemot paša Elvisa Preslija pirmā un slavenākā bundzinieka D. J. Fontanas rekomendāciju Amerikas emigrācijas departamentam, ka „šis mūziķis Amerikai ir ārkārtīgi svarīgs, lai palīdzētu „rockabilly” mūzikas atdzimšanai”.


Kopš tiem laikiem Harija pseidonīms Amerikā ir paņemts no Elvisa bundzinieka uzvārda – Fontana. ASV viņš ir ierakstījis vairākus CD, uzstājies ar daudziem slaveniem amerikāņu mūziķiem, tostarp Čaku Beriju. Pēdējos gados šis mūziķis štatos uzstājās kā „Harry Fontana & The Tennessee Tone Boys” ar vienu no pasaules labākajiem mūsdienu tā saucamajiem slep-kontrabasistiem Džo Fiku un bundzinieku Deividu Gremu. Rīgā mūziķis uzstāsies kopā ar grupu „Harry Fontana & The Fontanaires” - augstākās raudzes profesionāļiem un stila pazinējiem, kas šajā jomā nudien „pazīst drēbi”.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas