“Uzvaras dienas” svinību aizliegšanu varētu pieņemt valstiskā līmenīMinistru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neizslēdz, ka lēmums par "Uzvaras dienas" svinību aizliegšanu 9. maijā būtu jāpieņem valstiskā līmenī.

Šorīt intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" Kariņš norādīja: "9. maijs nav nekas cits kā mūsu valsts okupācijas slavināšana. To var saukt kā grib, bet tie ir fakti. Visā pasaulē kara upurus piemin 8. maijā. Es uzskatu, ka ir laiks, kad jānomet pēdējais rēgs, un jāsvin 8. maijā."

"9. maijā nevajadzētu būt nekādām manifestācijām, kas slavinātu mūsu valsts okupāciju," uzsvēra Kariņš.

Vaicāts, vai nacionālajā līmenī varētu lemt par 9. maija atzīmēšanas ierobežošanu, Kariņš norādīja, ka "iespējams tas ir risinājums."

"Visai sabiedrībai jāsaprot, ka mēs neesam kaut kāda Krievijas impērijas nomale. Mēs esam brīva un demokrātiskā valsts. Katrs var savā mājā runāt, dzīvot kā grib, bet publiskā telpā nav jāslavina svētki, kas ir mūsu valsts neatkarības bojāejas atgādinājums," uzsvēra premjers.

Savukārt runājot par ekonomisko situāciju, Kariņš pauda: "Šobrīd notiek karš - brutāls, neattaisnojams, ko Krievija veic Ukrainā. Tur mirst cilvēki, apšauda slimnīcas, skolas, bērnudārzus. Mums, lai to apturētu, ir tikai jācieš ekonomiskās neērtības, tā ir tikai nauda. Mēs to visu varēsim atpelnīt."

"Tās ir īslaicīgās ekonomiskās neērtības mums, taču tās var nopietni apturēt Krievijas kara mašinēriju," sacīja Kariņš.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aicinās pilsētas pašvaldības izpilddirektoru nesaskaņot ikgadējo pasākumu 9. maijā pie padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā.

Foto: Valsts policija

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas