Vadims Avva Maskavas Namā pastāstīs 37 stāstus par mīlestībuSeptembrī producentu centrs Inova atklāj pirmo poētisko sezonu uz Maskavas Nama skatuves. 17.09., 15.10., 12.11. un 10.12. rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs iespēja noskatīties unikālu Vadima Avvas un Svetlanas Kenecius poētisko izrādi „Ne vārda par mīlestību”, kuras pirmizrāde notika š.g. martā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Bet 18. decembrī turpat ,Maskavas namā, ieplānots dzejnieka radošais vakars.

„Ne vārda par mīlestību – un visi vārdi par to” – saruna, kurā ir vieta skumjām, smaidam, iemeslam aizdomāties par pašu svarīgāko. Izteiksmīga horeogrāfija, mūsdienīga dzeja, klasiskā mūzika un mūsdienu hīti, emocijas, kuras pārpilda mūsu dvēseli. Izrādē piedalās dejotāja un horeogrāfe Anna Romenkova, pianiste Ingūna Grīnberga.

Rīdziniekiem piedāvātais radošās Vadima Avvas grupas formāts- dzeja, dzīvā mūzika, deja, videoprojekcija – pēdējā laikā kļūst arvien populārāks. Šajā žanrā uzstājas tādas zvaigznes kā Čuplan Hamatova, Konstantīns Habenskis un Jurijs Bašmets. Visiem teātra mīļiem to būs interesanti salīdzināt ar citām izrādēm. Rīgas pirmizrādes būtiski atšķiras no Maskavas pirmizrādēm. Izrāde „Ne vārda par mīlestību” balstās uz mūsdienu laikabiedru darbiem, kur galveno lomu spēlē pats autors.

Lūk, ko par izrādi sacīja Pētera Avena Labdarības fonda „Paaudze” valdes loceklis, Rietumu bankas novērotāju padomes loceklis Aleksandrs Gafins:„Šis notikums ir svarīgs ne tikai Latvijai, bet arī visai „krievu” Eiropai. Šodien tilti starp krievu un Eiropas kultūrām ir svarīgi kā vēl nekad: tie piedāvā kultūru dialogam citādu diskursu – nevis agresīvu, bet gan apvienojošu, cilvēciski satuvinošu...”

Pēc festivāla „Zelta maska” daudzgadējās organizatores Latvijā, kompānijas „ART Forte” prezidentes Jūlijas Ločmeles domām:

„Reti kad Rīgā parādās tādi pašsaprotami, svaigi, dziļi emocionāli uzvedumi kā Vadima Avvas izrāde „Ne vārda par mīlestību.” Kopumā darbība, dzīvā, spilgtā autora un aktiera lasīšanas maniere noved skatītāju tādā emocionālā stāvoklī, kuru cilvēki arī grib sajust, atnākot uz teātri, kad pēcgarša un vēlme atgriezties pie dzejas vēl ilgi nepamet tevi...”

„Mums ir patīkami kļūt par otro namu aiz Nacionālās operas šai apbrīnojamajai izrādei un visam radošajam kolektīvam. Man šķiet, ka šis uzvedums iepatiksies ne tikai mūsu pastāvīgajam skatītājam, bet arī piesaistīs jaunu auditoriju, tai skaitā arī jauniešus,” līguma parakstīšanas laikā teica Maskavas Nama direktors Jurijs Silovs. Viņš pauda pārliecību, ka sadarbība turpināsies arī jaunajā teātra sezonā jau 2016. gadā.

37 stāsti par romantisku un kaislīgu, abpusēju un nelaimīgu, bezcerīgu un debesīs ceļošu mīlestību neatkārtojamā autora izpildījumā.

Vadims Avva par savu izrādi saka: „Tas ir daļēji dokumentāls, personisks stāsts ar iztēli, stāsts, kuru ir izdevies izstāstīt dzejā.”

Biļetes jau šobrīd var iegādāties Biļešu servisa un Maskavas Nama kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas