Valmierā izskanēs Aurēlijas Šimkus solokoncerts11. septembrī plkst.19:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Aurēlijas Šimkus solokoncerts.

Ievērojamais Vācijas žurnāls Piano News, ar visaugstāko novērtējumu recenzējot Aurēlijas Šimkus debijas albumu Scherzo (ARS Produktion, 2013) atzīmējis, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’, savukārt laikraksts Westfalische Rundschau viņas klavierspēlē apbrīno dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu. Jaunā un talantīgā pianiste dzimusi 1997. gada 2. novembrī Rīgā un klavierspēli apgūt sākusi četru gadu vecumā, savukārt šobrīd jau uzsākusi starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot 3. vietu 11. starptautiskajā KlavierOlymp pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē. Šiem panākumiem sekos plānotais solo koncerts prestižajā festivālā "Kisingenes vasara" (Kissinger Sommer) 2014. gada jūlijā, vairāki solo koncerti Šveicē, kā arī uzstāšanās kopā ar izcilo Anglijas kamerorķestri Dortmundes Konzerthaus tā paša gada novembrī.

Pirmo solo koncertu pianiste sniegusi 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Lietuvā, kur uzstājusies arī kopā ar Kauņas filharmonijas kamerorķestri. 2010. gada vasarā ar Šopēna mūzikas programmu Aurēlija uzstājās Ineses Galantes festivālā Summertime Jūrmalā. Pirmais solo koncerts Rīgā, Lielajā ģildē Aurēlijai Šimkus notika 2013.gada aprīlī, savukārt neilgi pirms tam viņa ar debijas solo koncertu uzstājās Herdekē (Dortmundē), un šo koncertu rīkoja ievērojamā Vācijas koncertaģentūra Beckerkonzert. Aurēlija Šimkus ir kļuvusi par šīs koncertaģentūras pārstāvēto mākslinieci. Aurēlija sāka apgūt klavierspēli Tukuma mūzikas skolā pie skolotājas Jeļenas Bērziņas un turpināja mācības Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie pedagoģes Ligitas Muižarājas. Šobrīd viņa mācās 9. klasē pie pedagoga Sergeja Osokina. Nesen piedalījusies meistarklasēs pie ievērojamā franču klavierspēles profesora Dominika Merlē.

Biļetes pieejamas biļešu paradīze kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas