Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvos Annas Brigaderes “Dievs. Daba. Darbs”No 25. maija bērnus un viņu vecākus ciemos aicina Annele, lai dotos kopīgos piedzīvojumos pa Tērvetes apkārtni izrādē “Dievs. Daba. Darbs”. Iestudējums ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

„Mans un šīs izrādes radošās komandas galvenais uzdevums ir radīt empātiju, lai bērni pārdzīvo un dzīvo līdzi Annelei viņas pasaulē – spēlējoties, caur vārda burvības atklāšanu, izlasīt visu Annas Brigaderes grāmatu,” par LMT Mansardā topošo iestudējumu stāsta režisors Jānis Znotiņš.

Radošajā komandā režisora domubiedri – scenogrāfs Artūrs Arnis, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone, gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis un dramaturģijas konsultante Madara Rutkēviča. Anneles lomā – aktrise Inese Pudža, pārējās lomās – Aigars Apinis, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks un Kārlis Arnolds Avots.

Ar šo iestudējumu režisors Jānis Znotiņš turpina ar izrādi „Staburaga bērni” aizsākto – balstoties uz latviešu literatūras kanonā iekļautajiem darbiem, radīt aizraujošu, dzīvu un brīnumu pilnu pasauli burtiski no nekā, kopā ar šī stāsta galveno varoni Anneli noskaidrojot: kas ir Dievs Annelei un mums šodien? Kas ir daba Annelei un mums šodien? Kas ir darbs Annelei un mums šodien? Kas ir vecāki Annelei un mums šodien?

Šajā sezonā izrāde “Dievs. Daba. Darbs” arī 26., 29. maijā, 8. un 10.jūnijā.

Foto: Haralds Biezais

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas