Valmieras teātra sezonas pirmais jauniestudējums – “Nelabie. Pēc Dostojevska” Elmāra Seņkova režijā16. septembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē gaidāma pirmizrāde Elmāra Seņkova režijā tapušajam iestudējumam “Nelabie. Pēc Dostojevska”. Justīnes Kļavas dramatizējums tapis, iedvesmojoties no pasaules literatūras klasiķa Fjodora Dostojevska 1872. gadā izdotā romāna “Velni”.

Stāsta centrā divdesmitgadnieki Nikolajs, Darja, Pēteris, Ivans, Elizabete un Aleksejs, kuri karstās vasaras dienas aizvada radošā nometnē, bet naktis - notriecot vecāku naudu vīnā, lai līdz rīta gaismai diskutētu par vienlīdzību, ideālo valsts iekārtu, mazāk aizsargāto sabiedrības grupu tiesībām un savas paaudzes pienākumu padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot. Viss mainās, kad jaunieši nolemj pāriet no vārdiem pie darbiem, bet spēcīgāki par viņu politiskajiem pretiniekiem izrādās katra paša iekšējie dēmoni.

Elmārs Seņkovs: “Šobrīd man interesanti pētīt aizvainotu cilvēku darbības un motīvus. Šodienas liberālā pasaulē aizvainoto netrūkst, jo jebkuram ir iespēja izteikties, atrast savus domubiedrus, veidot domubiedru grupas. Cīnīties par savu taisnību un vērtībām. Bet kurš ir tas brīdis, kad aizvainojums kļūst nevaldāms un personiskās vājības iznāk priekšplānā svētām vērtībām un tas sāk palikt bīstami? Kas notiek, ja vara nonāk aizvainota cilvēka rokās? No kura brīža sākas radikālisms? Tas viss mani šobrīd interesē. Bet, protams, izrādē nav tikai par to. Tas ir par mūsu Dieviem un Velniem. Arī par bezdibeni, kurā mums bail ielūkoties, bet reizēm tas jādara, lai garīgi pieaugtu.”

Justīne Kļava: “Lugā ir saglabāti visi grāmatas vadošie raksturi, taču 19. gadsimta Krievijas ikdienas dzīves reālijas aizstātas ar mūsdienu rietumu pasaules aktualitātēm un leksiku. Ar šī dramaturģijas darba palīdzību gribam uzdot jautājumus - kādi izskatītos mūsdienu radikālie jaunieši, kas būtu viņu konspiratīvās grupas biedri, par ko un pret ko viņi iestātos un visbeidzot - kāda būtu mūsdienu studentu organizēta revolūcija?"

Lugas dramatizējums - Justīne Kļava, telpa un gaisma Oskara Pauliņa pārziņā, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, komponists Edgars Mākens.

Lomās: Aksels Aizkalns, Anna Nele Āboliņa, Ieva Estere Barkāne, Meinards Liepiņš, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Elīna Vāne, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas