Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos spēlfilma “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”10. jūnijā Valmieras drāmas teātra Lielajā zālē notiks pirmizrāde režisoru Viestura Meikšāna un Dzintara Dreiberga uzņemtajai spēlfilmai "Plūdi un saulgrieži Straumēnos".

Filmas pamatā ir paša Viestura iestudējums Valmieras teātrī 2010.gadā. Filmas operators ir Valdis Celmiņš.

Kā norāda filmas režisors Viesturs Meikšāns, tad lai arī filmas pamatā ir pēc Edvarta Virzas poēmas „Straumēni” tapušais iestudējums, tas nekādā gadījumā nav izrādes ieraksts. Ideja saglabāt izrādi dzīvu arī pēc tās skatuves mūža beigām, bet pavisam citādākā veidā radusies kinorežisoram Dzintaram Dreibergam. Tāpēc spēlfilmā ir divu režisoru – gan Meikšāna, gan Dreiberga – skatījums.

Kā skaidro Viesturs Meikšāns,  spēlfima ir saglabājusi viņa paša personisko skatījumu uz Virzas romānu, bet kinorežisora attieksme tai piešķīrusi citādāku atmosfēru. Daudz vairāk jūtams Virzas teksts, kas uzvedumā bija tikai viens no izteiksmes līdzekļiem. Filma ir izrādes koncentrāts, gan vēstījuma, gan atmosfēras ziņā. Spēlfilmā jūtamā teātra klātbūtne rada ļoti interesantu un savdabīgu poētiku, kas brīnišķīgi atklāj Virzas pasauli. Režisors to sauc par savādu latviešu poētisko kino.

Spēlfilmā piedalās izrādes ansamblis – Ilze Lieckalniņa, Inese Ramute, Inga Siliņa, Māris Bezmers, Ingus Kniploks, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs un Ģirts Rāviņš.

Ieeja – bez maksas.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas