Valmieras teātrī sākas biļešu tirdzniecība uz novembra izrādēmAr 1. oktobri uzsākta novembra repertuāra biļešu tirdzniecība, tajā skaitā uz divām pirmizrādēm - J. Trifonova “Apmaiņa” un J. Telleres “Nekas”. Tāpat būs iespēja jau laikus ieplānot gada nogales teātra apmeklējumu, jo pārdošanā būs arī biļetes uz decembrī gaidāmo režisora Vara Braslas romantisko versiju Dž. B. Šova lugai ”Pigmalions” un VDT gada nogales balvu pasniegšanas ceremoniju.

Novembrī Valmieras teātrī gaidāmi divi jauniestudējumi. Jau 9. novembrī pirmizrādi piedzīvos viesrežisora J. Peregudova (Maskava) izrāde “Apmaiņa”. Komiski smeldzīgs un patiess stāsts, kas risinās 20. gadsimta 60. gadu beigās Maskavā. Izrāde ir par kādas ģimenes savstarpējām attiecībām brīdī, kad galvenā varoņa sieva ierosina mainīt savu un slimās vīramātes istabu pret kopēju divistabu dzīvokli. Izrādes radošajā komandā starptautiski atzīti mākslinieki – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs no Maskavas.

Mēneša noslēgumā, 30. novembrī, gaidāma īpaši jauniešiem veidota izrāde “Nekas”. Izrādi iestudē Valmieras teātra skatītājiem jau labi zināmais režisors Jānis Znotiņš, kas no izrādēm bērniem meties pētīt pusaudžus un viņu izjūtas. Dāņu rakstnieces Jannes Telleres stāsts ir par 7. klases skolēniem, kuri mēģina atrast dzīvei jēgu brīdī, kad viens no viņiem skaļi paziņo, ka tādas nav. Tas runā par pusaudžu attiecībām ar pieaugušajiem un bailēm no pieaugšanas. Par nežēlību, piedošanu un atbildību, bet galvenokārt par to, ka dzīvē viss notiek neatgriezeniski pa īstam.

Lai skatītāji laikus pagūtu sarūpēt sev un saviem tuvajiem gaišas emocijas gada nogalē, līdz ar oktobri, būs iespēja iegādāties biļetes arī uz decembrī gaidāmo romantisko komēdiju “Pigmalions” V. Braslas režijā un VDT gada nogales balvu pasniegšanas ceremoniju. Dž. B. Šova luga “Pigmalions” ir paradoksu un komisku notikumu pilns stāsts par vienkāršu puķu pārdevēju Elīzu Dūlitlu no dziļas provinces un fonētikas profesora Higinsa mēģinājumiem viņu padarīt par smalku sabiedrības dāmu. Viss iet gludi līdz brīdim, kad viņš iemīl šo savādo meiteni. Luga īru rakstniekam, dramaturgam, kritiķim un politiķim Džordžam Bernardam Šovam atnesa pasaules slavu un nostiprināja viņa kā sava laika ievērojamākā dramaturga reputāciju. Tas ir viens no viņa skandalozākajiem un asprātīgākajiem darbiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas