Valmieras teātrī top izrāde bērniem – Žila Verna “80 dienās apkārt zemeslodei”12.janvārī Valmieras Drāmas teātra LMT Mansards zālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums “80 dienās apkārt zemeslodei” - 19.gs. zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba skatuves versija. Izrāde paredzēta visai ģimenei un īpaši bērniem no 12 gadu vecuma.

Izrāde, kas top pēc Marka Brauna dramatizējuma motīviem, ir režisora Viestura Roziņa debija Valmieras teātrī.

Savas pārdomas par izrādi atklāj režisors: “Rakstnieka Žila Verna radīšanas instruments bija viņa paša iztēle un fantāzija. Apkārt zemeslodei viņš apceļoja tikai savas fantāzijas iedvesmots, bet 21.gadsimtā mūsu domāšanas instruments ir internets - sociālie tīkli, gūgle un jūtūbs, ar to palīdzību mēs uzzinām par otru pasaules malu ļoti ātri, taču bez īpašas piepūles - mūsu iztēle un fantāzija atrodas tādā kā letarģiskā miegā. Gan 19.gs, gan 21.gs mēs “ceļojam” sēžot mājās – tikai vienā gadījumā darbinot iztēli, otrā – spiežot pogas un rullējot ekrānus. Izrāde būs ceļojums gan abos šajos laikmetos, gan iztēlē, kuru mūsdienu laikmetā iedarbināt ir īpaši svarīgi. Ceļojums būs interesants gan bērniem, gan pieaugušajiem”.

Izrādē piedalās: Mārtiņš Liepa, Oskars Morozovs, Klinta Leja-Reinholde (Latvijas Kultūras akadēmijas 4.kursa studente), Ingus Kniploks un Arnolds Osis.

Izrādes radošajā komandā ir arī scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis un muzikālās kompozīcijas autors Emīls Zilberts. Lugu tulkojusi Marianna Zvaigzne.

“80 dienās apkārt zemeslodei” arī 13. un 24.janvārī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas