Valmieras teātris ar vairākām izrādēm viesosies LiepājāNo 21. līdz 23. februārim Valmieras teātris ar izrādēm “DIEVS.DABA.DARBS”, “Mīlestības testaments” un “Emmijas laime” viesosies Liepājas teātrī.

21. un 22. februārī režisora Jāņa Znotiņa izrāde bērniem “DIEVS.DABA.DARBS”, kas guvusi neviltotu skatītāju mīlestību. Tā aicina mazos skatītājus kopā ar Anneli izzināt, kas ir Dievs Annelei un mums šodien? Kas ir daba Annelei un mums šodien? Kas ir darbs Annelei un mums šodien? Kas ir vecāki Annelei un mums šodien? To visu kopā piedzīvojot un iztēlojoties. Kopā spēlējoties. Kopā lasot. Kopā pasauli izzinot.

22. februāra vakarā skatītājiem būs iespēja noskatīties izrādi “Mīlestības testaments” Vara Braslas režijā. Čehu klasiķa Pāvela Kohouta 2003. gadā sarakstītais detektīvs ar nosaukumu “Eross” vēsta par kādu vasaras dienu Haidenreihu ģimenē, kad visi satiekas, lai veiktu sazvērestību pret pašu ģimenes galvu – tēvu, kurš spītīgi atsakās darīt to, ko no viņa sagaida. Šajā laikā viņu ir piemeklējusi, iespējams, skaistākā slimība, kāda vien var piemeklēt cilvēku mūža nogalē – viņš ir iemīlējies…Režisors Varis Brasla šo lugu iestudē ar nosaukumu “Mīlestības testaments”, lai pētītu mīlestības dažādo dabu.

Viesizrādes Liepājā noslēgsies 23. februārī ar vienu no Valmieras teātra aizvadīto sezonu skatītāju pieprasītākajām un spēlētākajām izrādēm “Emmijas laime”. Izrāde Māras Ķimeles režijā iestudēta pēc Rainera Vernera Fasbindera “Bailes saēd dvēseli” scenārija motīviem. Darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā kā Bābelē saplūst visdažādākās tautas, katra ar savām vēlmēm un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi?

Biļetes var iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī Liepājas teātra kasē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas