Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” aicina uz koncertu pirmsadventa noskaņāsRīgas Sv. Jēkaba katedrālē šī gada 29. novembrī plkst. 14.00 Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais aicina uz koncertu adventa noskaņās.

Pēc koncerta plkst. 15.00 koris piedalīsies arī svinīgajā Svētajā Misē, kas tiks svinēta par godu Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un pirmo biedru uzņemšanai.

Adventa noskaņu koncertā kora „Latvija” izpildījumā izskanēs M. Petoriusa mūzika J. Sandstrēma apdarē, Alesandro Skarlati, Arvo Perta, Fransisa Pulenka darbi, kā arī Otorīno Respīgi „Slavasdziesma Kunga piedzimšanai” („Lauda per la Nativita del Signore”). Šis opuss Latvijas koncertzālēs nav bieži dzirdams. Tā tapšanā O. Respīgi iedvesmojies, klausoties leģendārās poļu klavesīnistes Vandas Landovskas Baha interpretācijās.

Koncertā piedalīsies solisti – flautistes Vita Rozēna un Rūta Krēgere, obojistes Katrīna Švalbe un Evija Putniņā, fagotisti Pauls Gendikovs un Katrīna Kuģe, pianistes Ilze Rubiķe un Liene Kalnciema, Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti). Vokālās solopartijas dziedās kora mākslinieki Marika Austruma, Inese Romancāne un Rūdolfs Bacāns.

Mises laikā koris „Latvija” un ģitārists Kaspars Zemītis izpildīs daļas no K. Zemīša opusa „Mesa”, kura pirmatskaņojums notika 26. augustā Rīgas Domā Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros; izskanēs arī Uģa Prauliņa mūzika.

Šis ir labdarības koncerts. Ieeja koncertā bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas