Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” aicina uz īpašu vakaru Dienas ābeļdārzā


Atzīmējot savu 70 gadu jubileju, ceturtdien, 7. jūnijā plkst. 18.30 Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un Māris Sirmais aicina uz īpašu vakaru Dienas ābeļdārzā, vēsta kora pārstāvji.


Līgo svētku gaidās korim un tā mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam ir padomā īpaša programma. Šobrīd, šķiet, nav tāda kormūzikas repertuāra, kas "Latvijai” nebūtu pa spēkam, tomēr retāk atskaņotas, taču skaistas un ievērību pelnījušas ir mūsu līgo dziesmas latviešu (un ne tikai) komponistu apdarēs jauktajam korim.


Līdzās daudzajām līgošanas tradīcijām Dienas Ābeļdārzs un koris Latvija vēlas atgādināt par šīm dziesmām.


Māra Sirmā vadībā koris "Latvija" izdziedās latviešu līgo dziesmas, tautas dziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas, tām mijoties ar vēsturiskiem kora "Latvija" ierakstiem no Latvijas Radio fonotēkas.
Ar interesantiem faktiem par kora "Latvija" rašanos un vēsturi iepazīstinās mūzikas žurnāliste Inese Lūsiņa. Būs iespēja uzzināt, kā attīstījusies kora dziesmas tradīcija Latvijā no Cimzes, Melngaiļa un Jurjānu Andreja tautas dziesmu apdarēm līdz Barisonam, Pūcem un Ešenvaldam, kā arī apskatīt izstādi par kora "Latvija" vēsturi. Izdevniecība "Dienas Grāmata" piedāvās papildināt savus grāmatu plauktus ar aizraujošu un kvalitatīvu lasāmvielu. Dienas Ābeļdārzā Valsts Akadēmisko kori "Latvija" jubilejā sveiks "Valmiermuižas alus" un Cesvaines piena kombināts.

Pasākums notiks Mūkusalas ielā 15, ābeļedārzā līdzās laikraksta "Diena" redakcijai. Ieeja no plkst. 18.00, bez maksas.


Foto: Aivars Liepiņš, Dziesmu svētku birojs


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas