Valsts svētki Rīgā tiks atzīmēta ar plašu pasākumu programmu

18. novembrī - Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties svētku svinīgajos pasākumos, kā arī baudīt plašu kultūras programmu.

Svinības Latvijas galvaspilsētā sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, plkst. 11.00 tradicionālā Nacionālo bruņoto spēku vienību militārā parāde 11. novembra krastmalā. Dienas laikā svinīgie pasākumi paredzēti arī pie Brīvības pieminekļa, plkst. 14.00 ziedu nolikšanas ceremonija, bet jau no plkst. plkst. 19.30 pie pieminekļa muzicēs Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un dziedās Kārļa Beinerta Rīgas koru grupa, korus pavadīs pianisti Madars Kalniņs un komponists Mārtiņš Brauns, bet plkst. 20.00 Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna. Svinības turpināsies 11. novembra krastmalā, kad ikviens iedzīvotājs tiek aicināts uz kopīgu Latvijas himnas dziedāšanu un svētku uguņošanu.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem 18. novembrī tiek dāvināti bezmaksas koncerti gan ar tautā iemīļotu solistu un koru priekšnesumiem, gan ar pūtēju orķestru, mūzikas skolu audzēkņu un folkloras kopu uzstāšanos. Ģimenes ar bērniem īpaši gaidītas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu „Mīļā, zaļa pasaulīte”, kurā muzicēs folkloras kopa „Laiva” un dziedošā Vītolu ģimene. Tāpat bērni gaidīti svētku karodziņu apgleznošanas darbnīcā, kas darbosies Rīgas Porcelāna muzejā. Pasākumi bērniem paredzēti arī 20. novembrī gan VEF Kultūras pilī, kur uzstāsies Tautas deju kolektīvs „Zelta sietiņš”, gan koncertzālē „Ave Sol”, kur bērnus un viņu vecākus koncertā „Kas ir viens, lai mīl pa trim…” priecēs Arnis Miltiņš, Jānis Miltiņš un Laima Miltiņa.

Galvaspilsētas iedzīvotājiem īpašu koncertu sarūpējuši arī citu Latvijas pilsētu un novadu mūziķi, kuri vienkopus muzicēs starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2012” ieskaņas koncertā „Man pašam’i stipri vārdi…”, kas notiks Rīgas Kultūras un mākslas centrā „Mazā ģilde”. Svētku dienās pilsētā ikvienam būs iespēja apmeklēt vēl viena starptautiska notikuma, kamermūzikas festivāla „Festari”, koncertus.

Svētku laikā apskatāmas arī vairākas izstādes, taču rīdziniekiem īpaši interesantas varētu šķist šīs divas: „Rīgai 810” VEF Kultūras pilī un „Dzimuši Rīgā – slaveni pasaulē” kinoteātrī „Splendid Palace”.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas