Valters Pūce un Artūrs Cingujevs aicina uz koncertuzdevumu “Teleports”8. martā Spīķeru koncertzālē “Latvijas Koncerti” kopā ar jaunajiem mūziķiem Valteru Pūci (čells), Artūru Cingujevu (klavieres) un režisori Daci Pūci piedāvā baudīt klasisko mūziku neierasatā veidā. Programmā Ludviga van Bēthovena, Frīdrihs Gulda, Arvo Perta, Astora Pjacollas mūzika.

"Izejot no klasiskās mūzikas rāmjiem, mēs gribējām panākt koncertā nepiespiestu atmosfēru, lai cilvēks, kurš ir atnācis baudīt mūziku, justos brīvi un nepiespiesti", stāsta Valters Pūce. Kā savu misiju mūziķi izvēlējušies grūtāko ceļu - klasiskās mūzikas burvībā likt ieklausīties ikvienam. “Izmainot klasiskās mūzikas pasniegšanas ierasto veidu, mēs vēlamies pietuvināt tos cilvēkus garīgām un dziļu saturu vēstošām lietām, kas parasti neklausās šādu mūziku un kuriem klasiskās mūzikas koncerta apmeklējums nav ierasta lieta", saka Artūrs Cingujevs.

Valters Pūce absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur studējis pie Eleonoras Testeļecas. Valters mācījies arī Fēliksa Mendelsona Bartoldi Mūzikas un mākslas augstskolā Leipcigā pie profesora Pītera Bruna. Šobrīd viņš iegūst maģistra grādu Briseles Karaliskajā mūzikas Akadēmijā pie prof. Jeroena Reullinga. Savu prasmi Valters papildinājis pie atzītiem čella spēles meistariem - Fransa Helmersona, Mišas Maiska, Maksima Utkina, Bernarda Grīnhausa un Tilmana Vika.

Cingujevs ir absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, apmeklējis slavenu pedagogu (viņu vidū - Lazara Bermana, Vladimira Kraiņeva u.c.) meistarklases, kļuvis par daudzu starptautisku konkursu laureātu, koncertējis kopā ar komponistu - diriģentu K. Penderecki.

2010. gadā Artūrs ir sniedzis koncertus Eiropā New Master on Tour, ko organizēja The International Holland Music Sessions- viens no koncertiem notika Amsterdamas Concertgebouw zālē. 2011. gadā veikts koncerta ieraksts Brēmenes Glocke zālē, izpildot R. Šūmaņana Klavierkoncertu a mol.

2010. gadā Cingujevs ar zelta medaļu absolvēja Maskavas Valsts konservatoriju, profesores Eliso Virsaladzes klasi. Pašreiz turpina studijas Maskavas konservatorijas aspirantūrā un Bernes Mākslu augstskolā. Piedalījies koncertos un festivālos Baltijas valstīs, Vācijā, Francijā, Polijā, Zviedrijā, Holandē, Čehijā, Slovākijā, Šveicē un Krievijā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas