Vanaga: Pedagogi sagaida, lai nozares ministrs būtu par nozari un nozarē strādājošajiemLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gaida, lai pēc iespējas ātrāk valdība pieņemtu lēmumus streika prasību izpildei, ceturtdien LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

"Būtiskākais ir, ja turpinām uzsāktās reformas, ja ir jaunas ieceres, lai tās būtu ar atbilstošiem resursiem, nevis vienmēr paļauties, ka reformu smagums jānes nozarē strādājošiem pedagogiem, zinātniekiem, arī ģimenēm. Gaidām, lai pēc iespējas ātrāk valdība pieņemtu lēmumus streika prasību izpildei, jo termiņš bija 1. decembris," uzsvēra Vanaga.

Runājot par to, kādam jābūt jaunajam izglītības un zinātnes ministram, Vanaga sacīja: "Kopumā gaidām, lai nozares ministrs būtu par nozari un nozarē strādājošajiem, jo tā ir tā komanda, kas palīdzēs īstenot tās ieceres, pie kurām tagad strādājam - valdības deklarācija, valdības rīcības plāns un arī pārņemtie darbi. Tas ir ļoti būtiski."

Vēstīts, ka Ministru kabinets pēc panāktās vienošanās ar pedagogus pārstāvošo arodbiedrību 17.septembrī ārkārtas sēdē pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu.

Foto: Saeimas kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas