Varis Brasla Valmieras teātrī iestudē Remarka “Triumfa arku”

Režisors Varis Brasla Valmieras teātrī iestudē Ēriha Marijas Remarka romānu "Triumfa arka".


Pirmizrāde paredzēta 8.decembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē.


Romāna notikumi vēsta par dažiem mēnešiem Parīzē pirms Otrā pasaules kara sākuma, kad pilsētā mieru rast mēģina bēgļi no nacistiskās Vācijas, starp tiem arī talantīgais ārsts Raviks, kuram nav ļauts praktizēt. Ravika attiecības ar otru tādu pašu klīstošu dvēseli - aktrisi Žoannu būs arī izrādes centrā.


"Triumfa arka ir zīme varoņu iekšējai uzvarai," saka režisors Varis Brasla. "Tas ir bargs laiks, bet šie cilvēki nesūdzas, meklē pamatu zem kājām.Cilvēki sastopas, un viņu jūtas reizēm ir ļoti sarežģītas. Vēlos parādīt cilvēkus, kuri ļoti smagos apstākļos spēj neieslēgties tikai savos pārdzīvojumos, bet, ja tā var teikt, laist pasaules sāpes sev cauri. Tāds ir ārsts Raviks: viņam ir atņemta dzimtene, viņam slepus jāstrādā savā profesijā, tomēr, neskatoties uz to visu, viņš spēj saskatīt cilvēku gan policistā, kas viņu izraida no Parīzes, gan nelaimīgā, slimā ielasmeitā, gan restorāna ārā sviedējā."


Izrādes skatuvisko telpu veidojis scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmus māksliniece Anna Heinrihsone, savukārt muzikālo noformējumu komponists Emīls Zilberts.


"Triumfa arkas" galveno varoni Raviku atveidos Mārtiņš Liepa vai Kārlis Freimanis prostitūtas Lisjēnas lomā debitēs jaunā aktrise, kas ieguvusi izglītību Anglijā, Marta Līne.


Pārējās lomās: Tālivaldis Lasmanis, Elīna Vāne ,Anna Putniņa, Januss Johansons, Baiba Valante, Ieva Puķe, Vizma Kalme, Kaspars Zāle, Ģirts Rāviņš, Kārlis Neimanis.


"Triumfa arka" ir otrais Vara Braslas iestudējums pēc Ē.M.Remarka darba motīviem - 2006. gadā Valmieras teātrī ar panākumiem uzvests pats pazīstamākais rakstnieka romāns "Trīs draugi".


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas