Varšavas starptautiskajā kinofestivālā triumfē Latvijas-Lietuvas-Francijas dokumentālais trilleris “Lēciens”Varšavas starptautiskajā kinofestivālā triumfējusi Latvijas-Lietuvas-Francijas dokumentālais trilleris "Lēciens". Festivāla žūrijas vērtējums bija īss un emocionāls: "Sapņotājiem, kuri par spīti visam seko saviem sapņiem". To var attiecināt gan uz filmu, gan tās varoni Simu un režisori Giedri Žickīti.

Varšavas starptautiskais kinofestivāls norisinās jau 36. gadu un ir viens no 15 elites A klases kino festivāliem pasaulē. Šogad, ievērojot stigrus drošības pasākumus, tas tomēr norisinājās kinoteātros.

Filma “Lēciens” (filmas starptautiskais nosaukums - “The Jump”) ir lietuviešu jūrnieka Sima Kudirkas neticamais dzīves stāsts. Viņam pašam šogad aprit 90 gadi, savukārt viņa vēsturiskajam lēcienam, kas pamatīgi saviļņoja Aukstā kara politiskos ūdeņus visā pasaulē - 23. novembrī būs apaļi 50. Izmantojot aculiecinieku stāstus, unikālus arhīva kadrus un paša Sima dramatisko piedzīvojumu un pārdzīvojumu rekonstrukcijas, “Lēciens” ved neticamā ceļojumā, kas liek aizdomāties par brīvības cenu.

Pagājušajā piektdienā klātienē Giedre Žickīte filmu prezentēja Itālijas pirmizrādē Romas kino festivālā, kam sekos Čehijas un Vācijas pirmizrādes. Filma ir atlasīta arī Amerikas lielākā un prestižākā dokumentālā kino festivāla DOC NYC programmā, kas notiks novembrī, tiesa, šogad - tiešsaistes formātā. Kopumā oktobrī un novembrī filmu izrādīs nozīmīgos kino festivālos septiņās valstīs, un Latvijas pirmizrāde notiks 27. novembrī starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā “Artdocfest/Riga”, kura dibinātājs ir Vitālijs Manskis.

Filmas producenti ir pati režisore Giedre Žickīte (Moonmakers, Lietuva), Uldis Cekulis no “VFS Films” un Katrīna Simeona (Faites un vœu, Francija), sadarbojoties ar Danielu Čalfenu (Naked Edge Films, ASV). No Latvijas puses filmas komandā piedalījās operators Valdis Celmiņš, skaņu operators Arvīds Ceļmalis, kameras asistents Miks Ramāns, krāsu korektors Krišs Roziņš, filmas izveidi atbalsta Nacionālais kino centrs. Informācija par filmas “Lēciens” izrādīšanu Latvijā sekos.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas