Vasaras saulgriežu ieskaņa Turaidas muzejrezervātāTuraidas muzejrezervātā saulgriežu laikā 21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 visi aicināti smelties senas un mūsdienīgas zināšanas par pļavu augiem un Jāņu vainagiem, izjust savu piederību dabai un tautas tradīcijām, kā arī gūt spēkus un enerģiju vasarai un visam gadam.

Pasākuma programma:

16.00 – 17.30 Pastaiga Jāņkalna pļavā, izzinot jāņuzāles, kopā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas vadītāju Margitu Porieti un muzejpedagoģi Iju Kivlinu, Pēc pastaigas vainagu vīšanas darbnīca, kurā varēs izmantot, gan pašu lasītos, gan līdzpaņemtos ziedus un augus. Pastaigas vadītājas ierādīs vairākus vainagu vīšanas veidus gan no ziediem, gan ozolu zariem.

17.30 - 19.00 Zāļu sievas Līgas Reiteres meistarklase – Jāņu zāles receptēs un tradīcijās. Viņa jestrā ventiņu mēlē stāstīs par saulgriežu zāļu dziednieciskajām spējām; izrādīs, kādas zāles vākt no Jāņiem līdz Pēteriem, kā pušķot namu un sētu, kā pīt ziedu vainagus un ozola kroņus.

Kopā tiks dancināti vainagi un ielīgoti Jāņi. Meitas un sievas tiks aicinātas piedalīties vainagu daudzinājumā. Greznāko vainagu darinātājas saņems balvas.

19.00 – 20.00 Jāņu dziesmu izdziedāšana kopā ar „Kociņkapellu”. Maģiskās dūdu skaņas. Jāņu rotaļas un dejas kopā ar Anitu Feldmani un Siguldas novada Kultūras centra "Siguldas devons" senioru deju kolektīva "Sidrabdancis" dalībniekiem, simboliski palīdzot ritēt saulītei debesu kalnā.

Lai burvīga vasaras saulgriežu nakts ieskaņa! Lai saulains, auglīgs, ražens un veiksmīgs viss gads.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas