Vecā gada nogalē izskanēs koncertuzvedums „Rīga toreiz”Ar klarnetista Egīla Šēfera un režisora Dmitrija Petrenko veidoto muzikālo kamerizrādi „Rīga toreiz” vecā gada nogalē 27. decembrī plkst. 17:00 Koncertzālē Graudu ielā 50 turpināsies cikls „Iededz gaismu”. Uzveduma pamatā ir stāsti no izcilā latviešu tenora Marisa Jansona autobiogrāfiskās grāmatas “Rīga toreiz...”

Programma ir teatrāls ceļojums uz trauksmaino un pārmaiņu skarto 20. gadu Rīgu, kur savas dziedoņa gaitas uzsāk jaunais Morics Blumbergs (vēlāk Mariss Vētra). Savā grāmatā „Rīga toreiz...” viņš spilgti, bez liekas pompozitātes un ārkārtīgi personīgi dalās atmiņās par tā laika spilgtākajiem notikumiem un personībām – Latvijas valsts proklamēšanu, Latvijas Universitātes dibināšanu, Raiņa un Aspazijas atgriešanos Rīgā, iepazīšanos ar Jāzepu Vītolu, Frici Bārdu, Edvartu Virzu. Neiztikt arī bez stāstiem par pirmo mīlestību un vilšanos, un kā nu bez brīnišķīgās mūzikas – valšiem, fokstrotiem, Oskara Stroka tango un pašām skaistākajām dziesmām no Marisa Vētras un „Bellacord” orķestra repertuāra.

„Bellaccord Tanzorchester” jeb „Bellaccord” orķestris ir jauna muzikālā vienība, kurā apvienojušies vadošie latviešu mūziķi, daudzu starptautisku konkursu un Lielās Mūzikas balvas laureāti, kurus vieno vēlme atdzīvināt sen piemirstu tradīciju – spēlēt Zelta laikmenta populārās mūzikas repertuāru augstvērtīgā akustiskā sniegumā. Liepājā dizrdēsim aktieri Juri Jopi, kurš iejutīsies Mairsa Vētras lomā, vijolnieci Darju Smirnovu, pianistu Tomu Ostrovski.kontrabasisti Gintu Garūtu, perkusionistu un dziesmu instrumentāciju autoru Emīlu Zilbertu, kā arī idejas autpru un klarnetistu Egīlu Šēferu.

Koncertcikls turpināsies nākamajā gadā 10. janvarī plkst. 18:00 Promenade hotel Hika zālē ar koncertu „Smalkjūtīgais baroks” ar igauņu mūziķa Kristo Kao, kurš spēlēs 17 gs. sākumā Itālijā radīto instrument teorbu un baroka vijolnieka Mēles Orgses piedalīšanos.

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā ir EUR 10, skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 7. Bērniem līdz 7 gadu vecumam pieaugušā pavadībā, neaizņemot atsevišķu sēdvietu – ieeja par brīvu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas