Vecāku organizācijas vadītāja: Izglītībai jākļūst par prioritāti valstīIzglītībai jākļūst par prioritāti valstī, LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

"Šis gads ir tāds, kur to stresoru, par kuriem vecākiem domāt, ir vairāk nekā jebkad. [..] Tas ir arī skolotāju streiks - kopumā vecāki saka, ka ir jāsakārto skolotāju algu vai noslodzes jautājumi, vienlaikus satraucas, kā tiks ietekmēta viņu ikdiena," atzina Akmentiņa-Smildziņa.

Tāpat bažas rada finanšu izmaiņas – cenu pieauguma dēļ daudzām ģimenēm rada satraukumus, daudzviet ir jāmaksā par brīvpusdienām, mācību materiālu iegādi un citi izdevumi.

Vecāki domā arī par bērnu labbūtību skolā, jo Latvijā ir nepiedodami augsts mobings. Vienlaikus viņa atzina, ka diemžēl šis jautājums netiek pietiekami risināts.

"Mūsu valstī jāpieņem lēmums, ka izglītība ir svarīgākā lieta. Pandēmijā radās cerība, ka visi spēki tiks virzīti, lai sakārtotu izglītības jautājumus, tagad šī aktivitāte jau ir "saplakusi", norādīja Akmentiņa-Smildziņa.

Foto: Ilustratīvs
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas