Vecās pasaules šarms: kanēļa smarža, Morgans Frīmens un Daiena Kītone filmā “Mūsu dzīve”Holivudas izcilo aktieri Morganu Frīmenu (Morgan Freeman) ierasts redzēt tēlos, kas saistās ar nopietnību un rada bijību. Šoreiz komēdijā “Mūsu dzīve” (5 Flights Up) viņš iejūtas neierasti romantiskā lomā, kopā ar lielisko Daienu Kītoni (Diane Keaton) bēgot no Bruklinas hipsteru kultūras un saskaroties ar lielpilsētas nekustamā īpašuma tirgus izaicinājumiem. Filmas pirmizrāde pasaulē un Latvijā notiks 8. maijā.

Britu režisora Ričarda Lonkreina (Richard Loncraine) komēdija “Mūsu dzīve” veidota pēc amerikāņu rakstnieces Džilas Simentas (Jill Ciment) bestsellera “Varoņa mērauklas” (Heroic Measures) motīviem. Stāsta centrā ir laulāts pāris zelta gados – mākslinieks Alekss un pensionēta skolotāja, suņumīle Rūta. Abi jau 40 gadus bauda dzīvi Bruklinā, kur pārcēlušies tad, kad šī pilsētas daļa vēl nebija pieprasīta. Ar laiku šaubīgais Ņujorkas rajons kļuvis populārs, un kādreiz noplukušajam dzīvoklim augusi vērtība. Nogurums no kaimiņu hipsteriem, kā arī nemitīgā kāpšana uz piekto stāvu mudina Aleksu un Rūtu pārdot dzīvokli un meklēt jaunu mājvietu. Filma seko līdzi vētrainai nedēļas nogalei pāra dzīvē – tās laikā dzīvokļa cena ceļas un krīt, tiek gaidīts zvans no veterinārās klīnikas par iemīļoto sunīti, kurš pēkšņi pārstājis staigāt, turklāt Ņujorkas iedzīvotājus pārņēmušas bailes par iespējamu teroristu uzbrukumu.

ASV kinoakadēmijas “Oskara” balvas ieguvēji M. Frīmens un D. Kītone demonstrē izcilu aktierspēli, atveidojot senioru pāri Aleksu un Rūtu. Savukārt seriāla “Sekss un lielpilsēta” (Sex and the City) zvaigzne Sintija Niksone (Cynthia Nixon) tēlo Rūtas krustmeitu, nekustamo īpašumu aģenti, kam uzticēta dzīvokļa pārdošana. Viņas spilgtākie “padomi” veiksmīgam darījumam ir “gaisma ir nauda” un “kanēļa smarža rada mājīgumu”.

“Mūsu dzīve” izceļ pieaugošu tendenci Holivudas kino – romantisko komēdiju varoņi kļūst ievērojami vecāki. Tie vairs nav “puisis satiek meiteni” scenāriji, bet gan reālajā pasaulē balstīti stāsti, kas atklāj notikumus pēc “ilgi un laimīgi”. Šīs filmas piedāvā nobriedušu skatījumu uz mīlestību un pierāda, ka šī izjūta ir klātesoša arī sirmā vecumā.

“Filmu plānoju noskatīties jau tādēļ vien, ka tajā spēlē viens no, manuprāt, visu laiku izcilākajiem aktieriem – Morgans Frīmens,” saka producente Krista Sondore. “Filmas darbība norisinās neaizmirstamajā un dinamiskajā Ņujorkā – pilsētā, kur vienmēr vēlētos atgriezties. “Mūsu dzīves” treileris rada ļoti pozitīvas emocijas, filmas pamatā ir vienmēr aktuālais stāsts par mīlestību. Noteikti uz to aiziešu ar labāko draudzeni.”

Dziedātāja un kino cienītāja Agnese Rakovksa iesaka doties uz filmu Māmiņdienā: “Aiziet uz kino kopā ar mammu vienmēr ir laba ideja! Turklāt “Mūsu dzīve” ir stāsts par senioru attiecībām, tāpēc īpaši uzrunās tieši viņu. Nemaz nerunājot par to, ka Morgans Frīmens vienmēr ir laba izvēle!”

“Filma, kurā tēlo Morgans Frīmens, jau ir izdevusies! “Mūsu dzīves” aktieri ir stabila vērtība, kas noteikti neliks vilties,” papildina aktrise Ieva Aleksandrova-Eklone.

Filma “Mūsu dzīve” no 8. maija skatāma kinoteātros “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino” un “Splendid Palace”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas