Vecumniekos tiek būvēts pirmais ekociemats26. jūlijā, neskatoties uz lielo svelmi, vidēji 15 cilvēki meistara Ojāra Skujiņa vadībā Vecumnieku pagasta “Uzkalnos” mācījās likt dēlīšu jumtu.

Nodarbība bija projekta “Latvijas autentiskās māju celtnes” ietvaros, kura mērķis ir 8 ha īpašumā izveidot īstu ekociematu, kurā atradīsies mājas ar dabiskiem materiāliem un zaļiem enerģijas ieguves veidiem. Īpašums atrodas vietā pie Taļķes upītes, projektu vada Vecumnieku iedzīvotāji Gabriela un Marianna Lipņickas.

Marianna pastāstīja, ka viņas vēlas cilvēkiem sniegt iespēju uzzināt, kā ir būvējama eko māja, un kā ir dzīvot koku, salmu, kaņepju vai cita dabiska materiāla mājās. Abas sievietes ir izveidojušas biedrību “Bioville” un saņēmušas atbalstu no Kultūrkapitāla fonda.

Sievietes ir kārtīgi izpētījušas māju energoresursus arī ārzemēs. Pirmā māja tiks pilsīta ar salmu un māla maisījumu, tajās tiks ierīkotas semināru telpas. Vēlāk tiks uzstādīti un izveidoti paraugnamiņi. Saules kolektori un vēja ģeneratori.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas