VEF Kultūras pils jaunais cikls “Uztakts. Latvijas jaunie talanti”Trešdien, 17. februārī, plkst. 21.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils Lielās zāles skanēs cikla "Uztakts. Latvijas jaunie talanti" tiešraides koncerts, kurā savu talantu pieteiks jaunie mūziķi – Kaspars Rumba (klarnete), Māra Botmane (čells) un Roksana Tarvide (klavieres).

Šis būs VEF Kultūras pils jaunā cikla "Uztakts. Latvijas jaunie talanti" otrais koncerts, kura atskaņojumā apvienojušies jauni Latvijas talanti: klarnetists Kaspars Rumba, kurš ir Trosingenas mūzikas akadēmijas (Staatliche Hochschule für Musik Trossingen, Vācija) students, apgūst arī vēsturisko klarnešu spēli, aizrautīgi spēlē dažādos sastāvos un izveidojis savu pūšaminstrumentu oktetu. Čelliste Māra Botmane ir kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķe, kura līdzās mūsdienu instrumentam spēlē arī baroka čellu, aktīvi muzicē dažādos kamersastāvos un nominēta Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā Par izcilu darbu ansamblī, savukārt Roksana Tarvide ir kaislīga kamermūziķe, ansambļa Latvian SOUND Quartet un klavieru dueta Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs pianiste. Jaunie mūziķi guvuši augstus apbalvojumus daudzos starptautiskos konkursos, nepārtraukti pilnveido iegūtās profesionālās prasmes un dedzīgi apliecina savas spējas jaunās koncertprogrammās.

Koncertā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Kloda Debisī, Ludviga van Bēthovena, Pētera Plakida un Pētera Vaska mūzika un koncerta TIEŠRAIDE būs skatāma VEF Kultūras pils mājas lapā un VEF Kultūras pils Facebook kontā.

Jaunais cikls "Uztakts. Latvijas jaunie talanti" VEF Kultūras pils 60. jubilejas gadā, iedvesmojoties no Latvijas 100-gades jubilejas gadā radītā jauniešu orķestra projekta “Dzimuši Latvijā”. Tas iecerēts kā platforma, lai ilgtermiņā dotu iespēju jaunajiem talantiem no visas Latvijas un Baltijas uzsākt spožo mākslas ceļu Latvijas lielākajā kultūras centrā Rīgā – gan uzstājoties plašā publiskā koncertā, gan piesakot sevi arī citās mākslas disciplīnās (vizuālās mākslas, dejas un kustības, jauno tehnoloģiju un citās).

Ar ieskaņas koncertu 2020. gada 20. oktobrī ciklu "Uztakts. Latvijas jaunie talanti" VEF Kultūras pils Kamerzālē atklāja jau pazīstamais Latvijas talants, 16-gadīgais vijolnieks Daniils Bulajevs saspēlē ar pianistu Maksimu Taņičevu, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolventu. Jaunie mūziķi savā programmā NO BAROKA LĪDZ 20. GADSIMTAM iekļāva četras dažādu laikmetu komponistu – Baha, Bēthovena, Brāmsa un Pulenka vijolsonātes, kā arī Mjačeslava Veinberga Moldāvu rapsodiju, sniedzot absolūti fascinējošu augstas raudzes muzikālo baudījumu. Daniila Bulajeva sniegums šajā koncertā pārliecinoši apstiprināja viņa nopelnus kļūt par Lielās mūzikas balvas 2020 nominantu kategorijā Gada jaunais mākslinieks.

Koncerta digitālais ieraksts pieejams VEF Kultūras pils Youtube kanālā un VEF Kultūras pils tīmekļvietnē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas