Vēl šovakar skatāma izrāde – performance “Mežonīgā triloģija”



Šonedēļ Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 Latvijas pirmizrādi piedzīvoja Dejas Anatomijas izrāde – performance “Mežonīgā triloģija”, kuras pamatā ir antropoloģisks pētījums par trīs ciematiem Norvēģijā, Dānijā un Latvijā. Skatītāji vēl šovakar, 29. janvārī, plkst. 19:00 ir aicināti performanci piedzīvot klātienē, jo nākamās divas izrādes būs tikai pavasarī.

Performance ar kustību, dzīvo mūziku un dokumentētiem video stāstiem portretē Norvēģijas ziemeļu apgabala ciematu Ākefjordi – vietu, kur dzīvo 80 iedzīvotāju un 2 kamieļi; Dānijas Dienvidjitlandes reģionu, kur atrodas unikāls Nacionālais Parks un Pasaulē lielākā neskarto plūstošo smilšu un dubļu ekosistēma. Savukārt Latvijas Austrumu pierobežas ciemats Indra ir vienīgā apdzīvotā vieta Latvijā, kas svin savu vārda dienu un tikai Indrā ik gadu tiek rīkoti ikgadējie “Ievārījumu svētki”.

Laima Jansone par izrādi portālā Arterritory.com: “Ikviena vieta, kur pabijām, atstāja pēdas – safilmēta materiāla stundas, iepazītus ļaudis un pētījumus. Tie vairs nav tikai stāsti (..) videomākslinieks vienlaicīgi radīja videostāstu, kurš performances laikā paralēli būs redzams fonā, atainojot mūsu satiktos cilvēkus, citējot viņu spilgtākos izteikumus par vērtībām vai problēmām, bet pāri visam, protams, – kustība, deja, kas visu iepriekšminēto paudīs daudz simboliskākā valodā. Es pieņemu, ka izrādes laikā cilvēki uzzinās daudz ko jaunu. Arī es esmu viena no tiem – varbūt pat salauzu kādus savus priekšstatus par Latviju.”

Izrādes radošā komanda: horeogrāfija, izpildījums- Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, mūzikas autore- Laima Jansone, video- Raitis Ābele, Valentīns Nagibins, scenogrāfija- Anda Skrējāne, gaismas- Dāvis Burmeisters, producente- Zane Estere Gruntmane. Komandai izrādēs pievienojušies: mūziķis Kaspars Putriņš (Amorālā Psihoze), tehniskais atbalsts- Kārlis Lapiņš, Rainers Kornhubers, Olivers Tarvids.

Izrāde „Mežonīgā triloģija“ ir apvienības „Dejas Anatomija“ un skatuves mākslas producentu kompānijas „PIGEON-BRIDGE“ pirmais kopproducētais darbs, radot performances žanra izrādi, kurā tiek izmantotas dažādas mākslas izteiksmes valodas, lai izzinātu kultūras daudzveidību un pētītu sociālus jautājumus un to nozīmi šodienā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas