Ventspilī nezināms vīrietis draud nogalināt vairākus skolēnusVairāki Ventspils 3. vidusskolas otrās klases skolēni pagājušās nedēļas nogalē saņēmuši biedējošus zvanus – kāds vīrietis piedraudējis viņus nogalināt.

Vienam puikam nepazīstamais krieviski teicis: «Nogalināšu tevi, noduršu mežā.» Aptuveni tāds pats teksts teikts vēl diviem skolēniem. Bet kādai meitenei zvanītājs arī pateicis, ka jāatnes vērtslietas no mājas, citādi viņu nogalinās. Protams, bērni pārbijās. Meitene tik ļoti, ka tagad telefonu visu laiku tur izslēgtu un ieslēdz vien tad, kad, stundām beidzoties, jāzvana vecākiem.

«Vīrietis teica, ka mani nodurs, ja es neatnesīšu zeltu. Es uzreiz nometu klausuli, jo negribēju neko dzirdēt. Tad izdzēsu numuru un izslēdzu telefonu, jo man bija ļoti bail. Es pat vecmāmiņai neko neteicu, lai viņu neuztrauktu,» briesmīgos pārdzīvojumus atminas meitenīte. Viņai zvanīts no rīta, pieaugušajiem to pateikusi tikai pēc tam, kad arī citi bērni tika iztaujāti.

Skolas direktore Vera Šengelija pēc notikušā vairākkārt nākusi klasēs, runājusi ar bērniem, mierinājusi, ka tas ir tikai ļauns huligānisms un neviens viņus negrasās slepkavot.

Izpētot zvanu sarakstus bērnu telefonos, direktore noskaidroja, ka zvanīts no fiksēta numura Rīgā. Tātad draudi diezin vai ir reāli. Tomēr par notikušo informēta policija, apziņoti arī bērnu vecāki – lai savas atvases drošības dēļ noteikti pavada uz skolu un pēc tās arī sagaida. «Skolā tagad ir tāda nervoza gaisotne. Cenšamies noņemt spriedzi,» stāsta V. Šengelija.

Spriežot pēc bērnu stāstītā, zvanītājs bijis pieaudzis cilvēks. Vienam puikam viņš pat teicis, ka esot Andrejs, vismaz pārbiedētais zēns skolotājai un direktorei stāstījis, ka viņu gribot nogalināt onkulis Andrejs.

Nav gan skaidrs, cik daudz bērnu saņēmuši zvanus. Noprotams, ka vairākiem kolektīvā satraukuma iespaidā iedarbojusies fantāzija un arī viņi pieteikušies par potenciālajiem slepkavnieka mērķiem. Divus meitēnus direktore sastapusi dodamies uz pagalmu, jo tā it kā licis draudētājs – ja neiznākšot, viņas tikšot nodurtas. Daži bērni arī atzinušies, ka viņiem nav neviens zvanījis, tomēr vismaz četros gadījumos draudi patiešām ir saņemti. Vienojošais faktors ir tas, ka pagājušā gada 1. septembrī, uzsākot skolas gaitas, šie bērni saņēma kompānijas Tele2 mazcenas mobilos tālruņus. Tātad pastāv aizdomas, ka kaut kādā veidā notikusi šo numuru noplūde un kāds tos izmanto nepiedodami ļauniem jokiem. Uzņēmums gan apgalvo, ka nekādi nevar būt pie tā vainojams. Tele2 drošības dienesta vadītājs Jānis Miķelsons skaidro: «Klientu dati tiek īpaši aizsargāti gan ar atbilstošiem tehniskajiem risinājumiem, gan administratīvajiem līdzekļiem. Tele2 sistēmas ir sertificētas un tiek regulāri auditētas. Tāpēc iespēja, ka Tele2 klientu datubāze vai tieši šie konkrētie numuri būtu noplūduši no uzņēmuma sistēmām un nokļuvuši trešo pušu rokās, tiek pilnībā izslēgta.»

Tomēr arī apšaubāmi, ka zvanītājs būtu numurus sastādījis uz dullo, jo draudu zvanus saņēmuši vairāki vienas skolas un vecuma bērni. Datu valsts inspekcija bez dziļākas izpētes atturas komentēt konkrēto gadījumu, taču, kā norāda iestādes pārstāve Sanita Vetšteina, draudu izteikšana jau pati par sevi ir nopietns noziegums, kas attiecīgi jāizmeklē.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas