Ventspils ostā ienāks Sanktpēterburgas Valsts jūras akadēmijas mācību burinieks “Mir”


Ceturtdien, ap plkst. 10:00 Ventspils ostā ienāks Sanktpēterburgas Valsts jūras akadēmijas mācību burinieks „Mir”.


Ar burinieka kapteini tiksies Ventspils pilsētas domes pārstāvji, un kuģa apkalpei tiks piedāvāta tūrisma programma. Piektdien, 28.septembrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 20:00 kuģi varēs apskatīt Ventspils viesi un iedzīvotāji. Tas atradīsies pie 20.piestātnes ( pretī Ūdens ielai). Burinieks Ventspils ostu atstās 29.septembrī.


Kā liecina projekta koordinatoru sniegtā informācija, burinieks „Mir” ir starptautiskās burāšanas mācību asociācijas regates «Sail Training International» ( STI) ikgadējs dalībnieks un uzvarētājs, kas laikā no 27.septembra līdz 3.oktobrim apmeklēs divu skaistāko Latvijas pilsētu Ventspils un Rīgas ostas.


Šī būs jau otrā burinieka vizīte Ventspilī. Pirmo reizi skaistais burinieks piestāja Ventspilī 2003.gadā. Kā pastāstīja Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Kalmanis, plānots, ka „Mir” atgriezīsies Ventspilī arī 2013.gadā - kā regates „The Tall Ship Races 2013” dalībnieks.


2013.gadā Rīga kļūs par vienu no ostām, kas no 25. līdz 28.jūlijam uzņems starptautisko regati „The Tall Ship Races 2013”. Tā ir lielākā kopīgā burinieku un jahtu regate pasaulē, kurā ik gadu piedalās ap 80-100 burinieku un jahtu no visas pasaules. „The „Tall Ship Races 2013” maršruts būs: Orhūsa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga – Ščecina (Polija). Starp sacensību 2.un 3.posmu, Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi organizē flotes uzņemšanu arī Ventspils ostā, kur sacensību dalībnieki pirms došanās uz Rīgu baudīs atpūtu. Flotes viesošanās Ventspilī kļūs par vienu no centrālajiem Ventspils brīvostas 750 gadu jubilejas svinību pasākumiem.


Tādējādi „Mir”, kas septembrī apmeklēs abas Latvijas ostas, kļūs par regates priekšvēstnesi. Bez tam jau šā gada novembrī Rīgā notiks STI konference.


Regate „The Tall Ship Races „notiek kopš 1956.gada un to organizē Starptautiskā burāšanas mācību organizācija «Sail Training International» (STI). 56 gadu laikā regates flote ir bijusi apmēram 100 pilsētās Eiropā, ASV, Kanādā, Bermudās, Japānā un Honkongā.


Burinieks "Mir" ir viens no lielākajiem šādiem kuģiem pasaulē. Tā garums ir 110 metri, maksimālā iegrime - 6,5 metri, un uz tā var satilpt 330 cilvēku. Kopš 1998.gada kuģis ir Sanktpēterburgas oficiālais sūtnis ārvalstīs.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas