Ventspils Pilsētas svētku pasākumus apmeklējuši ap 130 000 cilvēku


Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspilī par godu pilsētas 722. jubilejai norisinājās Ventspils Pilsētas svētki, kas piedāvāja plašu pasākumu programmu ikvienam interesentam. Svētki bija labi apmeklēti – svētku organizētāji lēš, ka kopumā Ventspils Pilsētas svētku pasākumus apmeklējuši ap 130 000 cilvēku.


Visiecienītākie bijuši pasākumi Ostas ielas promenādē – cilvēki labprāt apskatīja starptautiskā ziedu paklāju festivāla darbus, vēroja spēkavīru cīņas, piedalījās smilšu skulptūru veidošanā, klausījās koncertus un iegādājās dažādus suvenīrus un citas noderīgas lietas. Sestdienas vakarā, kad svētku apmeklētājiem tika piedāvāta muzikālā vakara programma un svētku uguņošana, cilvēki bija izkārtojušies visas promenādes garumā no Prāmju pasažieru termināļa līdz pat „Govij – ceļotājai”.


Svētku piektdienā vairāk nekā 7500 skatītāju bija ieradušies uz grupas „Prāta vētra” lielisko koncertu Reņķa dārzā tūres „Vēl viena klusā daba” ietvaros.


Rekordliels dalībnieku skaits piedalījās tradicionālajā svētku gājienā – daudzskaitlīgo skatītāju pulku priecēja 139 dažādu iestāžu, uzņēmumu, biedrību un draugu un domubiedru kopu dalībnieki.


Īpašu apmeklētāju pieplūdumu, pateicoties jaunatklātajam restaurētajam Livonijas ordeņa pils 2.stāvam un jaunajai ekspozīcijai, piedzīvoja arī Ventspils muzeja filiāles. Livonijas ordeņa pilī svētku dienās paviesojušies vairāk nekā 3500 cilvēku. Savukārt Piejūras brīvdabas muzeju svētku laikā apmeklējuši vairāk nekā 9000 cilvēku.


Ievērojams skaits cilvēku izmantoja iespēju atpūsties Piedzīvojumu parkā. Visās trīs svētku dienās, ieskaitot Kantrī ballīti, šeit paviesojušies 8000 cilvēku. Iecienīta bijusi arī svētku balle Reņķa dārzā, ko apmeklējuši 2700 dažāda gadagājuma ventspilnieku un svētku viesu.


Rosīgas svētku dienas bijušas arī Tūrisma informācijas centra (TIC) darbiniekiem. TIC birojā trīs svētku dienās apkalpoti gandrīz 1300 cilvēku, īpaši daudz cilvēku birojā vērsušies sestdien, 4.augustā – gandrīz 900. „Ventu bankas” stends svētku apmeklētājiem sestdien bija pieejams arī Ostas ielas promenādē un Rātslaukumā, un kopumā iespēju reģistrēties Ventspils virtuālajā vēstniecībā, nopelnīt ventus un tos tūlīt arī izņemt izmantoja vairāk nekā 700 cilvēku.


Ventspils Pilsētas svētku neatņemama sastāvdaļa ir starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Šogad Ostas ielas promenādē taisnstūra, kvadrāta vai apļa formas ziedu paklājus, kuru devīzes bija saistītas ar tēmu „Putni”, veidoja 49 komandas no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. Festivālā pieaugušo grupā uzvarēja floristu grupa „Alla.lt” no Viļņas (Lietuva), kuri veidoja paklāju ar devīzi „Putni lido cauri gadiem” (Птицы летят, летят через годы). Savukārt 2. vietu pieaugušo grupā izcīnījusi grupa „Smaidošie no Rīgas” par paklāju ar nosaukumu „Es esmu te...”, bet


3. vietu – grupa „Цветочная гимназия ,,Мастеp”” no Sanktpēterburgas (Krievija) ar paklāju, kura devīze bija „Par to, kā viņi satikās” (О том, как они встретились). Jauniešu grupā par labāko atzīts Zūru pamatskolas jauniešu veidotais paklājs ar nosaukumu „Sveiks, brālīt!”, bet skatītāju simpātijas nosvērušās par labu grupas „Dipuļi, Dapuļi” no Valmieras, Rīgas, Rūjienas un Ventspils veidotajam paklājam „Stārķa ligzda”.


Ventspils ir godam aizvadījusi savu 722. dzimšanas dienu un aicina ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi savā nākamā gada kalendārā rezervēt laiku no 2. līdz 4.augustam Ventspils pilsētas 723. jubilejai veltīto Pilsētas svētku apmeklējumam!


Foto: Ventspils pilsētas svētki 2012 Foto: Kaspars Krafts

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas