Vērmanes dārza estrādē notiks Rīgas svētku ieskaņas koncerts14. augustā Vērmanes dārzā izskanēs Rīgas svētku ieskaņas koncerts „8150 sekundēs ap zemeslodi”, kas ir veltījums rīdziniekiem un pilsētas visiem Rīgas dzimšanas dienā, īpaši akcentējot Rīgas ostas 815. jubilejas gadu.

Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” piedāvā 2015. gada Rīgas svētku svinības uzsākt kopā ar solistiem Aiju Vītoliņu, Ditu Lūriņu – Eglienu, Ievu Sutugovu, Andri Ludvigu, Mārtiņu Eglienu, Robertu Memmēnu un diriģentu Raiti Ašmani.

Koncertā piedalīties aicināts arī Rīgas Zelta koris Jāņa Ķirša vadībā.

Programma ir izveidota tā, lai koncerta klausītāji divu stundu un 15 minūšu laikā (135 minūtes jeb 8150 sekundes), klausoties dažādu valstu populāras melodijas, ar mūzikas iedvesmas spēku savā fantāzijā apceļotu pasaules lielākās ostas, ceļojumu uzsākot un noslēdzot Rīgas ostā. Katrai valstij, katrai ostai ir atšķirīgs dzīves ritms, mentalitāte, tādēļ mūzika ir stilistiski dažāda – no latviešu dziesmām par jūru, īru līnijdejām, neapolitāņu melodijām, līdz šansonetēm, kas skan Francijas ostās, latino valstu dejām, amerikāņu džezam un mūzikai, kas attēlo un raksturo dažādus jūras braucienus.

Koncerta muzikālās programmas idejas autore – mākslas doktore Ilona Breģe.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas