Vestards Šimkus koncertā “Vāgnera idille”


Rīgas festivāla atklāšanas koncertā, kas 3. jūnijā plkst. 20.00 notiks Lielajā ģildē, izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus priecēs klausītājus ar diženā komponista Riharda Vāgnera mūziku no sava jaunākā soloalbuma "Vāgnera idille".


Talantīgais latviešu pianists Vestards Šimkus Rīgas festivāla atklāšanas koncertā atgriezīsies pie vāgneriskām noskaņām, kas soloalbuma "Vāgnera idille" (Wagner Idyll) veidolā ieraudzīja dienasgaismu 2012. gadā. "Kopš deviņu gadu vecumā ar sirdstrīsām noklausījos Vāgnera operu "Klīstošais holandietis", vienmēr esmu mazliet apskaudis dziedātājus, orķestra mūziķus un diriģentus par viņu privilēģiju atskaņot Vāgnera mūziku," stāsta Vestards Šimkus. Vācijas skaņu ierakstu nama "ARS Produktion" pārstāvji Anete un Manfrēds Šūmaheri iepazīstināja mūsu klavierzvaigzni ar Vāgnera klavierdarbiem, tostarp albumā "Vāgnera idille" iekļauto Fantāziju fadiēzminorā WWW 22. "Šis monumentālais dārgums ar neskaitāmajiem operiskajiem rečitatīviem un garām, dziedošām tēmām pierāda, ka Vāgners vienmēr bijis un palicis operkomponists, pat tad, kad komponējis klavierēm," saka Vestards.


Gandrīz pusstundu garā fantāzija aizņem lauvas tiesu no koncerta programmas. Līdzās šim lieldarbam vāgneriskās noskaņas uzburs ļoti skaistais "Izoldes nāves skats" (no operas "Tristans un Izolde"), ko klavierēm pārlicis pats Vestards, "Vērpēju koris" no operas "Klīstošais holandietis" Franča Lista pārlikumā un dzīvesbiedrei dāvātā smalki vasarīgā orķestra miniatūra "Zīgfrīda idille" Glena Gūlda aranžējumā klavierēm. Gan tiem, kas šo albumu jau paspējuši likt goda vietā savā CD plauktā, gan tiem, kas to vēl nav dzirdējuši, Vestards Šimkus Lielajā ģildē pierādīs, ka Vāgners var būt interesants arī 88 melnbalto taustiņu versijā.


Kā ziņots iepriekš, jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – Rīgas festivāls. Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, Rīgas festivāls šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un citvalstu māksliniekus. Atklāšanas un noslēguma koncertos mūsu izcilo mūziķu Vestarda Šimkus un Baibas Skrides sniegumā varēsim baudīt šī gada jubilāra Riharda Vāgnera mūzikas diženumu. Koncertos dzirdēsim arī Lielās mūzikas balvas 2012 laureāti akordeonisti Kseniju Sidorovu, kori "Latvija" un Latvijas Radio kori, publikas iemīļoto dziedātāju Renāru Kauperu, Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprānu Mišu Brigergosmani,a cappella kvartetu "Anonymous 4" no ASV, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri u. c.


Biļetes uz Rīgas festivāla koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās. Cena – no 5 līdz 40 latiem.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas