Vijolniece Kristīne Balanas un pianists Andrejs Osokins aicina uz kamermūzikas koncertu Latvijas Radio 1.studijā.14.decembrī plkst. 15:00 Latvijas Radio 1.studijā divu spilgtu, neordināru personību, divu izcilu pasaules mēroga mūziķu – vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Andreja Osokina izpildījumā būs dzirdami V.A.Mocarta, J.Brāmsa, P.Čaikovska un J.Sibēliusa skaņdarbi, kā arī speciāli šim koncertam veidots muzikāls pārsteigums Ziemassvētku noskaņās.

Kristīnes Balanas un Andreja Osokina ceļš mūzikā aizsākās Latvijā, bet ideja par Dueta izveidošanu radās Anglijā, kopā studējot Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Dueta repertuārā ir dažādu stilu un laikmetu mūzika – J.S.Baha, L.van Bēthovena, R. Šūmaņa, A.Šnitkes, M.Ravela, B.Bartoka un citu komponistu skaņdarbi. Īpašu uzmanību Kristīne un Andrejs pievērš latviešu mūzikas popularizēšanai pasaulē.

Bekingemas universitātes rezidējošā māksliniece Kristīne Balanas mācījusies pie izcilākajiem vijoļspēles meistariem – R.Šnē, P.Munteanu, Ģ.Pauka, L.Kavakos un M.Vengerova. Kā soliste uzstājusies kopā ar Sendai Filharmonisko orķestri, Polijas Kamerfilarmonisko orķestri, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas orķestri un Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri. Šī gada pavasarī jaunā vijolniece debitēja slavenajā Barbikan (Barbican) koncertzālē kopā ar orķestri „Maskavas Solisti” un J.Bašmetu pie diriģenta pults. Savukārt novembrī ar ārkārtīgi lieliem panākumiem Kristīne atgriezās Latvijā, izpildot S.Prokofjeva Otro vijoļkoncertu kopā ar orķestri „Sinfonietta Rīga” N.Šnē vadībā. "K.Balanas piemīt talants sagūstīt klausītājus ar mežonīgām, nepieradinātām un psiholoģiski mainīgām kvalitātēm. Viņa pierāda sevi kā drosmīgu vijolnieci un ir spējīga gan noturēt dramatiskas pauzes, gan vienlīdz efektīvi tās pārtraukt" - tā kritiķi raksturo izcilo latviešu vijolnieci.

Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvējs Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu – A.Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, M.Longas un Ž.Tibo Starptautiskā pianistu konkursa Parīzē, Līdsas Starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes Starptautiskā pianistu konkursa Briselē laureāts. Koncertējis kopā ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, „Radio France” filharmonisko orķestri, Hallé simfonisko orķestri, Braitonas filharmonisko orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, Kremerata Baltica kamerorķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri u.c. Pavasarī gaidāms A.Osokina pirmais solo albums. Kritiķi vienu no spilgtākajiem Latvijas jaunās paaudzes mūziķiem raksturo šādi: „Viņam piemīt nevainojama elegance, hipnotizējoša personības pievilcība, apbrīnas vērts intelekts, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Klausītāju pieteikšanās koncertam Latvijas Radio pa e-pastu - lr3koncerts@latvijasradio.lv vai pa tālruni (darba laikā) - 67 206 647. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas