Vijoļu duets “Violin Diivas” nāk klajā ar izglītojošu projektu “Redzēt skaņu”Vijoļu duets “Violin Diivas” radies 3 gadus atpakaļ, kurā apvienojušās divas spēcīgas vijolnieces Inese Fedorovska un Lelde Zaržecka. Pamatojoties uz Latvijas skolas soma vadības pozitīvo iepriekšējo projektu novērtējumu vijoļu duets piedāvāt jaunu projektu - "Redzēt skaņu", kas sevī ietver nodarbību par skaņu, dzirdi un stīgu mūzikas instrumentiem ar zinātnisku pieeju.

Lelde un Inese vijoļu duetu “Violin Divas” radīja, lai izietu ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem padarot šo instrumentu – vijoli, interesantu un aizraujošu. Domām un sadarbībai materializējoties, kamēr Lelde rakstīja aranžijas, tikmēr Inese stāvēja rindā uz uzņēmumu reģistru, lai abām kopā taptu savs uzņēmums un abas varētu darboties oficiāli. Duets kopā nospēlējušas jau vairāk kā 100 pasākumus, tajā skaitā oriģinālās improvizācijas koncerttūre 2020. gada augustā, kur nospēlēti 9 koncerti pa visu Latviju.

Kopš 2019. gada rudens “Violin Diivas” bijušas Latvijas skolas somas sastāvā un Latvijas skolas apceļojušas ar koncertprogrammu “Shape of Music”, kas iemantoja lielu popularitāti un paviesojās vairāk kā 150 skolās visā Latvijā. Šis projekts kopā ar citiem mūziķiem tika izvēlēts pārstāvēt mūzikas sadaļu Latvijas skolas somas forumā Rīgā 2019. gada rudenī. Pirmā projekta tapšanu ierosināja mūziķe Arta Abaroniņa, un, iedvesmojoties no tā, “Violin Diivas” radījušas savu pirmo mūzikas stundu digitālai apmācībai “Redzēt skaņu”.

Koncertlekcijā iekļautā teorija skaidrota bērniem un jauniešiem saprotamā valodā, laika plānojumā iekļaujot mūzikas priekšnesumus, foto un video piemērus, kā arī padziļinātu instrumenta spēles vērojumu palēninājuma jeb slow motion kadros u.c. veidos. Ir padomāts gan par radošo, gan arī par praktisko daļu!

Lelde Zaržecka: “..Mēs jūtamies pārliecinātas par mūsu “Redzēt skaņu” stundas izglītojošo vērtību, jo abas esam ieguvušas profesionālo maģistra grādu mūzikā, kā arī 2020. gada vasarā ieguvām pedagoģijas licences vairākās specialitātēs, lai atvērtu savu mūzikas privātskolu ar nosaukumu “Inovatīvās izglītības mūzikas studija”, kurā mēs arī šobrīd veiksmīgi darbojamies attālināti!..”

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas