Viljams un Keita dzīvos Kensingtonas pilī

Britu karaļnams apstiprinājis, ka princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone par savu Londonas rezidenci izvēlējušies Kensingtonas pili.

Apartamentiem, kuros līdz 2002. gadam dzīvoja karalienes Elizabetes II māsa Mārgareta, gan nepieciešams nopietns remonts, tādēļ gaidāms, ka Kembridžas hercogs ar hercogieni (tādi ir Viljama un Keitas oficiālie tituli) Kensingtonas pils apartamentos 1A sāks dzīvot ne agrāk kā 2013. gada vidū.

BBC atgādina, ka 29 gadus vecajam Viljamam šis lēmums nozīmē zināmu atgriešanos bērnībā – kopā ar brāli Hariju viņš uzaudzis tieši Kensingtonas pilī, kuru pameta 1998. gadā – gadu pēc mātes, princeses Diānas nāves. Pašlaik par Viljama un Keitas pastāvīgo dzīvesvietu uzskatāma savrupmāja Englesejas salā Velsas ziemeļrietumos. Tā atrodas netālu no Britu Karalisko gaisa kara spēku bāzes, kurā Viljams turpina dienestu kā helikoptera pilots glābšanas un meklēšanas spēku vienībā. Kad pāris ierodas Londonā, tas uzturas Kensingtonas kompleksa ēkā, kas pazīstama ar nosaukumu Notingemas kotedža. Pēc tam, kad Viljams un Keita pārvāksies uz jaunajiem apartamentiem, šo kotedžu iecerējis izmantot princis Harijs – ja vien viņš līdz tam laikam nebūs apprecējies un neizjutīs vajadzību pēc plašāka mitekļa, norāda AFP.

Prinča Viljama lēmums ir saskaņots ar tēvu princi Čārlzu un vecmāmiņu karalieni Elizabeti II. Sentdžeimsas pils, kur līdz šim atradušies prinču Čārlza, Viljama un Harija biroji, paziņojusi, ka līdz ar Viljamu un Hariju uz Kensingtonu pārcelsies arī viņu birojs. Apartamenti 1A neesot remontēti kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad tajos pēc laulībām ar Snovdonas grāfu Entoniju Ārmstrongu-Džonsu ievācās Elizabetes II māsa Mārgareta. Remonta tāme vēl nav aplēsta, taču zināms, ka no konstrukcijas nāksies aizvākt veselībai bīstamo azbestu, ko pagājušajā gadsimtā plaši izmantoja celtniecībā, būs jāuzlabo apkures, siltā ūdens un elektrības piegādes sistēmas. Remonts sāksies ne agrāk kā nākamā gada vasarā, prognozē karaļnama pārstāvji.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas