Vītola diriģentu konkursa pusfinālā iekļūst četri latvieši



Ceturtdien, 30. oktobra vakarā, noskaidroti Jāzepa Vītola 5. starptautiskā kordiriģentu konkursa pirmās kārtas rezultāti. 21 dalībnieka konkurencē izvēlēti astoņi spēcīgākie kordiriģenti, kuri muzikālo sacensību turpinās šodien, 31. oktobrī. Pusfinālistu vidū ierindojušies četri Latvijas pārstāvji, divi Lietuvas jaunie diriģenti un pa vienam pārstāvim no Vācijas un Baltkrievijas. Šo diriģentu sniegumu otrajā kārtā klausītāji aicināti novērtēt koncertā šovakar, 31. oktobrī, plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē.

Pēc rezultātu paziņošanas konkursa pusfinālam izvirzītie dalībnieki izlozēja repertuāru a cappella darbam ar Latvijas Radio kori un kamerkori Ave Sol. No Latvijas dalību konkursā turpinās Krista Audere, Jurģis Cābulis, Aivis Greters un Rūdolfs Krēsliņš. Lietuvu pārstāvēs Egidijus Kavecks (Egidijus Kaveckas) un konkursa jaunākais dalībnieks – astoņpadsmit gadus vecais Martīns Staķonis (Martynas Stakionis). Ar augstu žūrijas novērtējumu pusfinālam kvalificējies arī Filips Klāms (Philipp Klahm) no Vācijas un Dmitrijs Matvijenko (Dmitry Matvienko) no Baltkrievijas.
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Jānis Lindenbergs apsveic latviešu kordiriģentus ar pārliecinošu sniegumu: „Sadarbība ar kori ir svarīgākais etaps jauno diriģentu karjerā, un latviešu pārstāvji kora darbu ir apguvuši pilnvērtīgi un konkursā strādāja ļoti mērķtiecīgi. Cepuri nost mūsējiem! Savukārt ar ekspresivitāti pārsteidz lietuviešu dalībnieks Martīns Staķonis. Viņš ir ļoti temperamentīgs, ekspresīvs un apdāvināts.”

Ikviens klausītājs aicināts uz II kārtas koncertu šovakar, 31. oktobrī, plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē, kur astoņi pusfinālisti rādīs savu meistarību a cappella kormūzikas diriģēšanā. Vakara programmā būs dzirdamas Pētera Vaska kompozīcijas no cikla „Klusās dziesmas” un dzejniekam Imantam Ziedonim veltītā cikla „Mīlas dziesmas”, kuras izpildīs viens no Eiropas spožākajiem kamerkoriem – Latvijas Radio koris. Savukārt Rūdolfa Tobiasa, Sergeja Rahmaņinova, Imanta Ramiņa, Galinas Grigorjevas u.c. izcilu komponistu kormūzika būs dzirdama kamerkora Ave sol sniegumā.

Biļetes cena: 5 EUR, un tās var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Pensionāriem, studentiem un skolēniem ieeja koncertā ar 50% atlaidi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas