Zemessardzes bigbends un koris “Stars” Rīgā atskaņos Djūka Elingtona “Sakrālo koncertu”29.maijā plkst.19:00 Rīgas Lutera draudzes Torņakalna baznīcā un 12.jūnijā plkst.19:00 Rīgas Mateja baznīcā Zemessardzes bigbends un Zemessardzes koris „Stars“ diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā atskaņos džeza leģendas Djūka Elingtona „Sakrālo koncertu“. Soprāna solo izpildīs Ravita Kreicberga.

Zemessardzes bigbendu dibinājis virsleitnants Andis Karelis, tajā muzicē galvenokārt jaunieši. Bigbenda uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālais noformējums.

Zemessardzes jauktais koris „Stars” apvieno pieredzējušus amatierus un profesionālus dziedātājus; kora diriģents ir Ārijs Šķepasts.

Laika posmā no 1966. līdz 1974.gadam Djūks Elingtons ar savu bigbendu ceļoja pa ASV un Eiropu, uzstājoties ar trim „Sakrālajiem koncertiem”, kuros bigbendam pievienojās solistes un vietējie kori. Savukārt Jons Hoibije un Peders Pedersens izveidoja aranžējumu, kurā apvienoja nozīmīgākās daļas no visiem trim D.Elingtona „Sakrālajiem koncertiem”; tieši šo aranžējumu atskaņos Zemessardzes bigbends un koris.

Ieeja koncertos – bezmaksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas