Ziemas loka šaušanas sacensības Rīgā

Sestdien, 7.janvārī Rīgā, VEF sporta kluba telpās (Brīvības ielā 197), notiks „Rīgas atklātais ziemas čempionāts loka šaušanā 2012” (Riga Indoor OPEN 2012) uz kuru pieteikušies 80 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Rīgā šāda līmeņa ziemas loka šaušanas sacensības kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas notiek pirmo reizi, līdz šim tās ir notikušas tikai Ķekavā un Ventspilī.
Sacensības notiks pēc Starptautiskās Loka šaušanas federācijas (FITA) un Starptautiskās Apvidus loka šaušanas asociācijas (IFAA) noteikumiem. Pēc FITA noteikumiem sportisti ar olimpiskajiem lokiem un kompaktlokiem sieviešu un vīriešu konkurencē sacentīsies šaujot kvalifikāciju vingrinājumā FITA Indoor Round no 18 metru attāluma, bet lokšāvēji, kuri šauj ar tradicionālajiem lokiem, kvalifikācijā sacentīsies vingrinājumā IFAA Indoor Round, šaujot no 20 jardu (18.29 m) attāluma.
Īstā cīņa par uzvarētāju lauriem sāksies pēcpusdienā, kad notiks turnīrcīņas, kurās dalībnieki tiek sarindoti pēc kvalifikācijas rezultātiem. Olimpiskā loka šāvējiem turnīri notiks pēc SET sistēmas – uzvarot setā sportists iegūst divus punktus un neizšķirta seta gadījumā katrs saņem pa punktam, bet uz nākamo cīņu dodas tas, kurš cīņā ieguvis sešus punktus. Kompaktloka un tradicionālā loka šāvēji sacentīsies skaitot rezultātus kumulatīvi – pēc piecām sērijām uz tālāko cīņu dosies punktu pārsvaru ieguvušais sportists. Neizšķirta rezultāta gadījumā tiek šauts papildšāviens un uzvar tas, kurš trāpa tuvāk centram. Finālā iekļuvušie četri sportisti katrā loka klasē, sieviešu un vīriešu konkurencē sadalīs savā starpā kausus un piemiņas balvas.
Sīvākā cīņa šoreiz notiks starp kompaktloka šāvējām Jūliju Oļeksejenko no Rīgas un Jeļenu Babiņinu no Lietuvas, kuras decembrī piedalījās starptautiskās sacensībās Vācijā - Berlin OPEN 2011, kur 37 sportistu konkurencē lietuviete ieguva otro vietu, bet Jūlija ierindojās ceturtajā vietā. Pavisam sacensībās piedalījās 400 dalībnieki no 33 valstīm.

Sacensību programma:
9:45 Sacensību atklāšana
10:00 – 14:00 Kvalifikācija
14:00 – 14:45 Pusdienu pārtraukums
14:45 – 18:00 Turnīrcīņas
18:00 – 19:00 Finālcīņas
19:00 Apbalvošana
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas