Ziemassvētkos rīdzinieki aicināti uz svētku koncertiemZiemassvētku laikā rīdzinieki gaidīti svētku koncertos galvaspilsētas dievnamos un kultūras centros, koncertus varēs vērot arī tiešsaistē.

Rīgas kultūras centri aicina iedzīvotājus uz svētku ieskaņas koncertiem. 22. decembrī VEF Kultūras pilī apmeklētājus ielūdz pianists Andrejs Osokins un Orķestris “Rīga”, mākslinieki namā uzstāsies arī 26. decembrī. Savukārt Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar grupas “Vintāža” piedalīšanos notiks koncerts “Sniega deja”, bet kultūras centrā “Iļģuciems” muzicēs grupa “Raxtu raxti.”

Svētkus gaidot, tradicionāli uz koncertiem ielūdz Jauniešu koris “Balsis”, šogad koncerti notiks Rīgas Jēzus evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Ziemassvētkos klausītāji gaidīti koncertos Rīgas dievnamos. Svētku vakarā, 24. decembrī, ikvienam būs iespēja vērot tiešsaistes koncertu “Ziemassvētku noskaņa” no Rīgas Doma, kurā muzicēs Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis, vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Margarita Balanas un ērģelnieks Aigars Reinis. Tiešsaistes koncertu pārraidīs televīzijas kanālā ReTV. Pirmajos Ziemassvētkos Rīgas Domā klausītāji varēs dzirdēt iemīļotu mākslinieku – Perīnes Madefas (Perrine Madoeuf), Jāņa Apeiņa, flautistes Ievas Pudānes un ērģelnieces Ilzes Reines – sniegumu koncertu ciklā “Ziemassvētki Rīgas Domā 2021” – “Eņģeļus mēs dzirdējām”.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, koncerti skanēs gan Rīgas baznīcās, gan kultūras centros. Koncerts “bet, bet: ir ziema” notiks kultūras centrā “Imanta”, savukārt solisti kopā ar mūziķiem koncertā “No jāņtārpiņiem līdz zvaigznēm” muzicēs kultūras centrā “Mazā ģilde.” Svētku dienā Rīgas Domā koncertā “Trio Tresensus un Aigars Reinis” muzicēs saksofonists Aigars Raumanis, koklētāja Līga Griķe, sitaminstrumentālists Uģis Upenieks un ērģelnieks Aigars Reinis.

Svētku noskaņu Rīgā būs jūtama arī pilsētvidē, kur varēs dzirdēt grupu “Sunny Groove Dixie”, apskatīt gaismas instalācijas pilsētas apkaimēs, fotografēties pie rotātajām eglēm un doties pastaigā pa svētku gaismiņās izgaismotajiem galvaspilsētas parkiem.

Ziemassvētku kultūras pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, programma tapusi sadarbībā ar pašvaldības kultūras centriem un biedrībām. Programma ar pasākumu dalībniekiem, norises vietu un laiku, kā arī informācija par iespēju iegādāties ielūgumus un drošības pasākumiem koncertu apmeklētājiem atrodama tīmekļa vietnē www.svetki.riga.lv, kur pieejams arī gaismas objektu apkopojums, idejas mazajiem ziemas priekiem Rīgā un ir iespēja nosūtīt digitālu svētku apsveikumu.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas