Ziemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti svētku koncertosZiemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt svētku tirdziņus un vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš”.

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē, kas notiks 25. un 26. decembrī, klausītājus priecēs populāri izpildītāji – Elza Rozentāle, Andris Ērglis, Gunārs Kalniņš, Jānis Strazdiņš un vairāki citi skatuves mākslinieki. Šogad koncerts ir atkāpies no ierastā svētku repertuāra, aicinot tvert prieku un dvēselisku piepildījumu mūzikā, kas liek aizdomāties par esošo, bijušo un gaidāmo, par noslēpumiem, ko sevī slēpj ikviena cilvēka dzīve.Rīgas Ziemassvētku koncertos uzstāsies arī Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” diriģentes Airas Birziņas vadībā, vokālā grupa “Schola Cantorum Riga” un muzicēs kamerorķestris koncerta mākslinieciskā vadītāja Rūdolfa Bērtiņa vadībā. Programmā savīsies mūsdienas ar klasiku, skanēs plašas noskaņu amplitūdas muzikālais repertuārs, tostarp labi pazīstami ārvalstu un pašmāju komponistu radīti skaņdarbi – Karla Dženkinsa, Leonarda Koena, Uģa Prauliņa, Jāņa Lūsēna, Zigfrīda Muktupāvela, Jāņa Šipkēvica, Aigara Grāvera un citu autoru mūzika.

Piektdien, 22. decembrī, Ziemassvētku koncerts skanēs Rīgas Mateja baznīcā, bet Rīgas Sv. Jāņa baznīcā klausītāji varēs dzirdēt Marka Antuāna Šarpantjē “Ziemassvētku pusnakts mesu” un “Te Deum” ar Rīgas kamerkora “Ave Sol”, Vidzemes kamerorķestra un solistu piedalīšanos. Savukārt kultūras centrā “Imanta” būs svētku koncerts “Saujā nesu dvēselīti”. Šajā dienā Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcānotiks pirmais no tradicionālajiem jauniešu kora „Balsis” Ziemassvētku koncertiem, kuri būs dzirdami arī 23. un 25. decembrī.

Sestdien, 23. decembrī, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā uz koncertu ielūdz Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas zvanu ansamblis “Campanella”. Šajā dienā un arī 26. decembrī Lielajā ģildē skanēs džeza melodijas. Orķestra “Rīga” bigbends, franču soliste Kamila Berto, mūsmāju dziedātāji Ruta Dūduma, Evilena Protektore un Normunds Rutulis uzstāsies koncertā “Riga Jazz Ziemassvētkos”.

Svētvakaru 24. decembrī ieskandinās Adventa mūzikas svētku koncerts Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā, kurā vienkopus muzicēs Ieva Akuratere, Goran Gora, Silvija Silava, Anta Eņģele, Haralds Sīmanis un Laine Ligere-Stengrevica.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, iedzīvotāji gaidīti gan Ķīpsalā uz svētku koncertu, gan Lielajā ģildē koncertā “Ziemassvētku noskaņa”, kur muzicēs Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un ansamblis “Brokastis četratā”. Šajā dienā Rīgas Domā notiks arī labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks”, kurā ieeja būs par ziedojumiem, kas tiks novirzīti bērnu paliatīvās aprūpes nodrošināšanai.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, Rīgas Sv. Magdalēnas baznīcā notiks koncerts “Dievišķais mirdzums mīlestības lokā”. Iedzīvotājus priecēs koncerti arī kultūras centros. Ziemassvētku koncerts ar Ditas Lūriņas, Zanes Dombrovskas, Aigara Voitišķa un Ginta Sola piedalīšanos notiks kultūras centrā “Imanta”, bet kultūras centrā “Mazā ģilde” dziedās vokālais ansamblis “Kolibri” kopā ar solistiem Evitu Zālīti, Jāni Apeini, Ilzi Grunti, Ievu Nīmani un pianistu Romānu Vendiņu.

Līdztekus koncertiem, iedzīvotāji aicināti apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus un vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā šogad apskatāms 41 mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidots vides objekts. Mākslas darbi visā to krāšņumā redzami laikā, kad iedegts pilsētas apgaismojums.

Foto: Pixabay

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas