“Ziemeļblāzmā” top gaismas objekts “Spoguļu pils”No 11. līdz 22. februārim plkst. 17.00 līdz 21.00 uz Kultūras pils “Ziemeļblāzma” fasādes būs skatāms pils radošās komandas – režisora un mākslinieciskā vadītāja Kārļa Anitena, gaismu mākslinieku Riharda Skreba un Kristapa Kalnieša, kā arī skaņu režisora Reiņa Ūdra kopīgi veidotais gaismas objekts “Spoguļu pils”.

Spogulis būs kultūras pils “Ziemeļblāzma” jaunā gaismas stāsta galvenais varonis, jo spogulis ir ne tikai jūgendstila būtisks elements, bet arī noslēpums, maģija un brīnums. Turklāt “Ziemeļblāzmai” noslēpumi patīk un piestāv, jo vēl līdz šai dienai nav īsti zināms, kas ir šīs lepnās pils arhitekts. Runā, ka pili veidojis pats nama saimnieks Augusts Dombrovskis, bet varbūt… Un tieši šis interesantais noslēpums kalpoja par iedvesmu sintezēt spoguli kopā ar gaismu, lai piedzīvojums un noslēpums pāraugtu aizraujošā ģeometrijas uzdevumā.

“Viss ir saistīts, visam ir savs sākums, uzdevums, kulminācija un rezultāts. Taču viss sākas ar vienu spoguli un vienu gaismas staru. Kas no kā izaug, kas kur atstarojas un kā tas sasaucas ar pils arhitektūru un pāraug jūgendstilam raksturīgajās ģeometriskajās līnijās – nāciet un uzziniet! Un lai gan pils telpas šobrīd ir slēgtas, jūgendstilam ir milzu priekšrocība – nama kāpņu telpu, foajē un zāļu logi veidoti tā, lai iekšā notiekošo jau iztālēm var redzēt no ārpuses. Šajā reizē gaismas objekts būs papildināts ar īpaši veidotu skaņu režiju,” par projektu “Spoguļu pils” saka idejas autors – režisors un “Ziemeļblāzmas” mākslinieciskais vadītājs Kārlis Anitens.

Jaunā gaismas objekta radošo komandu veido pils kolektīvs – gaismu mākslinieki Rihards Skrebs un Kristaps Kalnietis, kā arī skaņu režisors Reinis Ūdris.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas