Zigmaram Liepiņam 70: Latvijas Televīzijā raidījums “Daudz laimes, jubilār!” un svētku koncertiSveicot komponistu Zigmaru Liepiņu 70. jubilejā, Latvijas Televīzijā būs skatāms jubilāram veltīts raidījums “Daudz laimes, jubilār!” un svētku koncerti: “Mirdza Zīvere un Zigmars Liepiņš. Par svarīgo” mūzikas namā “Daile” un koncerts Latvijas Nacionālajā Operā un baletā, kurā izskanēs trīs komponista lieldarbi: svīta “Sarkanais mežs”, “Koncerts vijolei” un “Mesa 2020”.

“Liels pagodinājums sveikt komponistu Zigmaru Liepiņu jubilejā, izcelt viņa ietekmi un spēku! Prieks, ka šogad Latvijas Televīzijā varam parādīt jaunākos viņa darbus, ļaut skatītājam novērtēt izcilu un izsmalcinātu programmu,” teic Latvijas Televīzijas satura redaktore Anna Platpīre.

Jubilejas vakarā, 14. oktobrī, plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv būs skatāms raidījums “Daudz laimes, jubilār!”. Andreja Volmāra un Zigmara Liepiņa sarunā komponists atklāsies vērtībās, ko pats sauc “par svarīgo” un grāmatas “Mūzaīka” iedvesmotos aizraujošos stāstos, ko gribēsies klausīties vēl un vēl.

Vakara turpinājumā plkst. 21.45 gaidāma koncerta “Mirdza Zīvere un Zigmars Liepiņš. Par svarīgo”, kas notika mūzikas namā “Daile”, televīzijas pirmizrāde. Izskanēs Mirdzas Zīveres jaunās programmas pirmatskaņojums. Pats komponists teic: “Šajā programmā būs dziesmas, kuru vārdiem ir būtiska nozīme, ko es ar mūziku centos maksimāli izcelt un papildināt. Kādas no tām mazāk pazīstamas, kāda jauna, bet dažas ir neatņemama daļa no Mirdzas repertuāra. Mēs vēlamies, lai 15 dziesmas, kas skanēs koncertā, klausītājiem būtu kā ceļojums ļoti personīgā un emocionālā pasaulē, kurā galvenais vadmotīvs ir Mīlestība.”

Koncetprogrammu izpildīs Mirdza Zīvere, Zigmars Liepiņš un grupa “Lupa” – Dāvis Jurka, Ritvars Garoza, Valters Sprūdžs, Andris Buiķis un Jānis Kalniņš.

Zigmars Liepiņš radījis skaistas melodijas un popdziesmas, vērienīgus dziesmu ciklus, operas, rokoperas un mūziklus, kā arī smeldzīgu un atmiņā paliekošu mūziku animācijas filmām. Sestdien, 15. oktobrī, LTV1 būs iespēja klausīties un skatīties visām paaudzēm iemīļotās Rozes Stiebras animācijas filmas ar Zigmara Liepiņa mūziku – plkst. 9.50 “Ness un Nesija”, plkst. 10.50 – “Sēž uz sliekšņa pasaciņa”, plkst. 11.00 – “Skatāmpanti”.

Savukārt vakarā plkst. 22.00 – mākslas filma “Vajadzīga soliste”, kurai Zigmars Liepiņš ir ne tikai mūzikas autors, bet arī iejuties estrādes dziesmu konkursa vadītāja lomā.

Atzīmēt jubileju turpināsim 23. oktobrī, kad plkst. 13.30 izskanēs “Zigmara Liepiņa jubilejas koncerts” no Latvijas Nacionālās Operas un baleta. Programmā iekļauti trīs lieldarbi. Pirmais no tiem ir “Koncerts vijolei”, kas veltīts komponista tēvam un pirmatskaņojumu piedzīvoja Paulas Šūmanes, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķesta un komponista dēla Jāņa Liepiņa interpretācijā pirms desmit gadiem. Šoreiz uz Operas skatuves citiem māksliniekiem pievienosies spožā un pasaulē pieprasītā vijolniece Kristīne Balanas.

Otrais lieldarbs būs svīta “Sarkanais mežs”, kura mūzika veidota no populārajam seriālam komponētajiem motīviem un kas pirmatskaņojumu Jāņa Liepiņa lasījumā piedzīvoja 2022. gada “Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”. Koncerta noslēgumā gaidāms pirmatskaņojums lieldarbam “Mesa 2020”, kas tapusi pandēmijas pirmajā posmā, kad komponists ar saviem tuvākajiem pārcēlās uz ģimenes piejūras namu Ģipkā un sajuta impulsu rakstīt sakrālu lieldarbu. Mesas atskaņojumam Jāņa Liepiņa prasmīgajā vadībā izvēlēti lieliski spēki: neatkārtojamā ērģeļspēles zvaigzne Iveta Apkalna, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, senās mūzikas ansamblis “Schola Cantorum Rīga”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kā arī solobalsis Ilze Grēvele-Skaraine un Inga Šļubovska.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas