Zvaigznes dienā pianista Māra Žagara klavierkoncerts Kultūras centrā Iļģuciems6. janvārī 18.30
Zvaigznes dienā
Pianista Māra Žagara koncerts
Rīgas Kultūras centrā Iļģuciems

Cik atceros, bērnībā es ļoti daudz klausījos plates ar dziesmām, kuras man ļoti patika un ar vienu pirkstu mēģināju tās izspēlēt uz klavierēm. Es mīlēju skatīties, kā mamma pieiet pie klavierēm un nospēlē Bēthovena „Elīzei”. Bērnībā es daudz laika pavadīju vienatnē un fantazēju visādas jocīgas lietas. Emīla Dārziņa skolā lielā mērā tiku pateicoties Jānim Ērenštreitam, viņš teica apmēram tā „Ja tam puikam kas ir kas iekšā, tad to parādīs pirmais gads." Ar to viss arī sākās, atceras pianists Māris Žagars, kas klavieres spēlē patiesi aizrautīgi un jau vairākus gadus sniedz koncertus Latvijas koncertzālēs, kultūras namos un skolās, publikai piedāvājot neatkārtojamu muzikālu priekšnesumu. Mākslinieka koncertprogrammās iekļauta gan klasiskā mūzika, gan paša pianista improvizācijas, kas publikai ļauj Māra Žagara koncertus izjust un klausīties kā neaizmirstamus un krāšņus muzikālus notikumus. Pianists aktīvi komunicē ar publiku, savās muzikālajās vīzijās iesaistot arī klātesošos. Zvaigznes dienas koncertā dzirdēsim Frederika Šopēna un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbus, Māra Žagara klasiskās un kino mūzikas apdares, kā arī jaunas, oriģinālas improvizācijas klavierēm.

Jāspēlē ir daudz, saka pianists. Ir brīži, kad jūtos pilnīgi iztukšots, bet tad atkal piesēžos pie klavierēm un, iepriekš neapjausts, atgriežas spēks un rodas iedvesma. Tas ir darba process. Nereti pastāv uzskats, ka labam mūziķim nepieciešams milzīgs talants. Bet kas ir talants? Tā lielā mērā ir degsme un vēlme radīt mūziku, atzīst pianists.

Māris Žagars publikai sevi pierāda kā mūzikas arhitekts, radot muzikālo telpu, kur par realitāti kļūst neparastas un oriģinālas idejas, kas savieno vienkāršību, funkcionalitāti un nestandarta muzikālo domāšanu. Tā ir prasme saskaņot enerģiju, tonalitāti, stilu un nevainojamu kompozīcijas izjūtu, kas pieļauj brīvu spēli ar mērogiem, radot negaidītus muzikālos rakursus- laikmetīgu mūziku, kas spēj aizraut plašu auditoriju.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas