Zvaigžņu festivāls aicina uz džeza koncertu portugāļu un brazīļu ritmos8. martā pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā Latvijas Radio bigbends koncertēs kopā ar portugāļu džeza dīvu Mariu Mendešu un sensacionālo brazīļu basģitāristu Mišaelu Pipokiņu.

Maria Mendeša (Maria Mendes) ir portugāļu dziedātāja ar plašu muzikālo interešu loku – viņa teicami jūtas džezā, glāsmaini dzied popmūziku un māk savai dzidri skanīgajai balsij piešķirt arī fadu smeldzīgumu. Mendeša uzstājusies Ņujorkas leģendārajā Blue Note Jazz Club, viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā All About Jazz teikts: “Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda.”

Savukārt Mišaels Pipokiņa (Michael Pipoquinha), kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava videokanāla sekotāju visā pasaulē, un tagad šis brazīļu jauneklis ir uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaela spēlē ir Brazīlijas ritmu daudzkrāsainība, unikāla slepu jeb plaukstspēles tehnika un mežonīgi grūvi. The Standard Bank Jazz Festival sauc šo brīnumpuisi par sensacionālu.

Zvaigžņu festivāla publika varēs klausīties mūziku no Portugāles un Brazīlijas, priecāties par Marias un Mišaela skatuvisko saspēli un baudīt Latvijas Radio bigbenda programmu Tribute to Jaco, kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu un veltīta leģendārajam džeza basistam Džako Pastoriusam.

“Dziesmas, ko izpildīsim, burtiski svin portugāļu valodu un brazīļu ritmus. Esmu lepna, ka kopā ar Latvijas Radio bigbendu varēsim parādīt, ka brazīļu muzika ir kas vairāk kā samba un bossa-nova,” saka dziedātāja Maria Mendeša.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem no 7. – 14. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas