Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina tiešsaistē uz priekšlasījumu “Eiženam Laubem – 140”5. novembrī plkst. 19.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina tiešsaistē piedalīties priekšlasījumā “Eiženam Laubem – 140”. Priekšlasījuma laikā klausītāji uzzinās par izcilā arhitekta dzīves gājumu, ieguldījumu Latvijas arhitektūras attīstībā un jauno studentu izglītošanā.

Arhitekts Eižens Laube ir autors vairāk nekā 200 ēkām, kas tikušas būvētas un pārbūvētas Rīgā un visā Latvijā. Mūsdienās tās ir kļuvušas par neatņemamu pilsētas sastāvdaļu, vai tie būtu Ziemeļu nacionālā romantisma īres nami ar rotaļīgo ornamentu, Triju Zvaigžnu tornis, kas slejas no Rīgas pils, vai “baltais kuģis” Ķemeru viesnīca. Arhitekts aizrautīgi nodevās darbam, meklējot savu izteiksmes veidu arhitektūrā un ar sirsnību izglītojot un audzinot jauno arhitektu paaudzi Rīgas Politehniskajā institūtā un vēlāk arī Latvijas Universitātes Arhitektūras fakultātē.

Savas darba gaitas Eižens Laube uzsāka 20 gadu vecumā arhitekta Konstantīna Pēkšēna būvbirojā. Jaunais arhitektūras students kļuva arī par līdzautoru K. Pēkšēna īres namam, kas 1903. gadā tika pabeigts Alberta ielā 12. Jau drīz vien pēc nama uzcelšanas par 9. dzīvokļa iemītnieku kļuva ievērojamais gleznotājs Janis Rozentāls ar savu ģimeni.

Aicinām ceturtdien, 5. novembrī, plkst. 19.00 tiešsaistē iepazīties ar Eižena Laubes dzīves gaitu, kā no jauna arhitektūras studenta 20. gadsimta sākumā viņš top par vienu ietekmīgākajiem arhitektiem Latvijas Republikā starpkaru posmā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas