Tapis jauns interneta raidījums par kino Latvijā un pasaulēLīdz ar jaunās kino sezonas sākumu Latvijā tapis interneta raidījums (podkāsts) ar nosaukumu “Mans draugs – kino cilvēks”, kas vēsta par jaunākajām kino aktualitātēm un analizē kā filmas, tā arī kino norises Latvijā un pasaulē.

Šādi raidījumi, kas ikvienam pieejami dažādās straumēšanas platformās, kļuvuši populāri gan Eiropā, gan citviet pasaulē, taču šis ir pirmais podkāsts, kas nopietni pievērsies arī aktuālajam un nozīmīgajam Latvijas kino telpā, analizējot repertuārā esošās filmās, izvērtējot rakstus par un ap kino, kā arī izgaismojot svarīgus kino notikumus.

Podkāsta autores ir trīs jaunās kino profesionāles – Agnese Lipska, Ieva Augstkalna un Paula Bērziņa –, kuras pēc audiovizuālās mākslas studijām Latvijas Kultūras akadēmijā darbojas kino jomā, to producējot, izplatot, aprakstot, kūrējot un studējot. Iniciatīvas uzsākšanu viņas skaidro ar interesi īstenot kino kritiku jaunā un vēl nebijušā formātā, padarot to pieejamāku jaunajai kino skatītāju paaudzei, bet vienlaikus arī rosinot kino skatīt analītiski un kritiski vērtēt kinoteātru piedāvāto saturu.

Katrā raidījuma sērijā, kas pašlaik iznāk reizi mēnesī, veidotājas pievēršas kino jaunumiem, taču neizpaliek arī izvērstas diskusijas par tobrīd aktuālu tēmu. Piemēram, raidījuma “Mans draugs – kino cilvēks” pilotepizodē runāts par Ginta Grūbes un Jāka Kilmi (Jaak Kilmi) filmu “Spiegs, kurš mans tēvs” un Tarantīno fenomenu mūsdienās. Podkāsta pirmā epizode veltīta Rīgas Starptautiskajam kino festivālam, daloties un analizējot iespaidus, ko šogad atstājušas festivālā izrādītās filmas, savukārt jaunākais raidījums veltīts Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” atskatam un sarunām par to, vai šobrīd Latvijas kino piedzīvo uzplaukumu.

Ieraksti pieejami Spotify un Soundcloud internetplatformās, bet regulāras ziņas, kas saistītas ar kino aktualitātēm, lasāmas “Mans draugs – kino cilvēks” Facebook, Twitter un Letterboxd profilos.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas