Tiešraižu koncertu ciklā “KOPĀ” solokoncertu sniegs soprāns Sonora Vaice27. augustā plkst.20:00 Jelgavas pilī tiešraides koncertu ciklā “KOPĀ” notiks soprāna Sonoras Vaices solokoncerts, kurā skanēs ārijas no G. F. Hendeļa un V. A. Mocarta operām Pie klavierēm pianists Mārtiņš Zilberts.

“Jau vairākus gadus ilgojos pēc koncertprogrammas, kurā mirdzētu opermeistaru Georga Frīdriha Hendeļa un Volfganga Amadeja Mocarta pērles. Un, pavisam negaidīti, Covid19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā, kad mēs visi sēdējām mājās un koncertdzīve bija pilnīgi apstājusies, saņēmu koncertcikla Kopā rīkotāju piedāvājumu – sagatavot sev mīļu programmu koncertam Jelgavas pilī. Toreiz nodomāju, ka sapņi piepildās. Ceru, ka arī koncertmeistaram Mārtiņam Zilbertam sajūtas ir līdzīgas,” par koncerta repertuāru stāsta Sonora Vaice.

“Jelgavas pili par Sonoras Vaices koncerta norises vietu izvēlējāmies apzināti. Pirmkārt, tieši tādēļ, ka tā nav tradicionāla koncertvieta, tomēr vēsturiski lielākā baroka pils Baltijā. Vēlējāmies piešķirt bijušās Zemgales un Kurzemes hercogistes arhitektūras pērlei neierastu skanējumu, īpaši aicinot apmeklēt koncertu skatītājus no Zemgales un Kurzemes. Turklāt Sonorai Vaicei ir īpaša pārsteidzoša saikne ar pils vēsturi,” stāsta producente Daina Markova.

Sonora Vaice ir viena no vadošajām operdziedātājām Latvijā, vairāku starptautisku konkursu laureāte un Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte, kas piedalījusies daudzos Latvijas Nacionālās operas iestudējumos. Sonora Vaice dziedājusi ne tikai Latvijas Nacionālajā operā, bet arī Sidnejas operas festivālā, Štutgartes pilsētas teātrī, Drēzdenes Zempera operā, Klāgenfurtes valsts teātrī, Dalhallas operas festivālā Zviedrijā, Krievijas Lielajā akadēmiskajā teātrī Maskavā, Igaunijas Nacionālajā operā un citviet.

Ciklu noslēgs Latvijas publikas iemīļotā basa, spilgta Mefistofeļa lomas atveidotāja LNOB operas “Fausts” iestudējumā Andrea Bauera Kanabas solokoncerts 17. septembrī Mazajā Ģildē Rīgā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas