Tiešsaistē notiks 24 stundu ilga interaktīva performance Your SpaceNo 5. februāra plkst. 19.00 līdz 6. februāra plkst. 19.00 tiešsaistē varēs sekot interaktīvam digitālās mākslas notikumam Your Space, ko veido pieci Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Laikmetīgās fiziskās performances programmas studenti, kuru starpā arī latviešu aktrise Iveta Pole. Performance būs redzama Kanuti Gildi SAAL facebook lapā.

Kā tu izvēlies veidot telpu, kuru ar kādu dali? Vai tu radīsi vai grausi? 24 stundas ikviens jebkurā vietā pasaulē var izteikt savus ieteikumus un vēlmes, kas varētu notikt telpā, ko mākslinieki dala. Skatītāji notiekoši redzēs caur kameras aci tiešsaistē. Ierobežojumu nav – dod instrukcijas, izvirzi noteikumus, atsauc kāda cita vēlmes, maini telpas izkārtojumu, cīnies par saviem ideāliem, sadarbojies ar citiem.

Projektu veido starptautiska mākslinieku komanda ar dažādu iepriekšējo pieredzi, kas šogad absolvēs Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Laikmetīgās fiziskās performances programmu. Šīs studijas paredz intensīvas teorētiskas un praktiskas nodarbības pie pasaulē atzītiem jomas profesionāļiem, apgūstot dažādas skatuves mākslas tehnikas un darba pieejas, lai veidotos par neatkarīgiem, patstāvīgiem māksliniekiem ar savu unikālo redzējumu.

Seo-hwon Ji ir maģistra grāds korejiešu tradicionālajā mūzikā un dejā. Strādājis kā aktieris, režisors, horeogrāfs teātrī, mūziklos, dejas performancēs. Interesējas par komunikāciju, attiecībām un harmoniju starp viņa pasauli un visumu.

Seren Oroszvary ir aktieris no Austrālijas. Dzīvojis, strādājis teātra un kino laukā Austrālijā, Dānijā, Lielbritānijā. Šobrīd viņu interesē kino, ilustrācijas, dzīvās mūzikas un anatomijas sintēze teātrī.

Paolo Panizza ir teātra režisors, aktieris, peformeris no Itālijas. Studējis Ņujorkā un Milānā. Piedalījies daudzās izrādēs teātrī Teatro Franco Parenti (Milāna). Bijis režisora Džeimsa Konveja asistents operas "Alčīna" iestudējumā.

Iveta Pole ir latviešu aktrise un performere, kas šobrīd dzīvo un studē Igaunijā. Lai arī viņas iepriekšējā izglītība un galvenā darbība saistīta ar dramatisko teātri, Iveta vienmēr interesējusies par starpdisciplināriem mākslas darbiem un centusies sevi attīstīt ārpus teātra un kino. Šobrīd Iveta vēlas atklāt un iepazīt sev jaunus mākslas žanrus un mijiedarbības veidus.

Marshall Stay ir starpdisciplināru performanču mākslinieks no Austrālijas. Beidzis Rietumu Austrālijas akadēmiju, veidojis atzītus, teātra balvām nominētus darbus. Darbojas arī kā fotogrāfs un video mākslinieks. Studējot Igaunijā, viņš turpina paplašināt savu radošo darbību un sadarbības partneru loku.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas