„Muzikālais teātris 7” turpinās Dziesmu svētku noskaņu ar jautrības lugu „Bitīt rožu dārziņā”


Dzīvojot Dziesmu svētku noskaņā, „Muzikālais teātris 7” šovasar iestudē un 26. jūlijā Saulkrastu estrādē pirmo reizi izrādīs īsti latviskā garā ieturētu izrādi „Bitīt rožu dārziņā”, kas top pēc Ādolfa Alunāna lugas motīviem. Tā būs jautrības luga, ko izrādes radošā komanda papildinājusi ar spraigām, no tautas pūra lādēm ņemtām rotaļām, dančiem un, protams, līdzi dziedamām dziesmām.


Lai gan Alunāna slavenākās lugas rakstītas 19. gadsimta beigās, tajās meistarīgi atspoguļota viena no latviešu ķibelēm, par kuru smejamies, raudam un risinām arī 130 gadus pēcāk.


Latvietis ir apveltīts ar neremdināmu vēlmi vilkt vezumu uz savu pusi. Kamēr „smagsvara” vilcēji cīnās savā starpā, vienkāršie ļaudis tā arī netiek skaidrībā, kurš ir zemes saimnieks un kuram jāklausa, tādēļ neklausa nevienam. Rodas pārpratumi, bet pa vidu visam uzzied krāšņa mīlestība, kas „Muzikālā teātra 7” iestudētajās izrādēs allaž bijusi galvenā tēma. Vai mīlestību ir pelnījuši visi jeb tikai izredzētie? Arī uz šo jautājumu latvietis mūžīgi meklē atbildi. Jautrības luga paredz laimīgas beigas – mīlestību ir pelnījuši visi: gan labie, gan ne tik labie. Protams, mīlestības mēdz būt dažādas un katram tiek pēc nopelniem.


Topošā iestudējuma darbība risinās tālajā 1873. gadā – laikā, kad krāšņi uzzied šodien pazīstamie latviešu tautastērpi. Izrādes režisora Voldemāra Šoriņa vadībā scenogrāfs Jānis Jansons un dramaturgs Kārlis Anitens tulko latviešu tautastērpos ielikto rakstu nozīmi, lai tos pārnestu izrādes scenogrāfijā un kostīmos. Savukārt, muzikālais producents Atis Auzāns un horeogrāfs Alberts Kivlenieks meklē atbilstošus risinājumu dejām, rotaļām un dziesmām. Un dziesmas būs tādas, kuras ikviens kārtīgs latvietis zina no galvas – „Šalc zaļais mežs”, „Še, kur līgo priežu meži”, „Brūklenājs”, „Lakstīgalu nakts”, „Es zinu, ka kādreiz”, „Jaunība”, „Tumša naktī”, „Atceries, meitenīt”, „Mazs bij tēva novadiņis” un daudzas citas melodijas. Tie būs mazie Dziesmu svētki skatītājiem kopā ar izrādes varoņiem.


„Bitīt rožu dārziņā” lomās iejutīsies Voldemārs Šoriņš, Indra Burkovska, Jānis Skanis, Jolanda Suvorova, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Brūveris, Ērika Eglija, Kārlis Anitens, Alberts Kivlenieks, Marta Līne, Kaspars Brūvelis, Sergejs Ivanovs, Artūrs Noviks un Oranžā kora meitenes – Olga Stupiņa, Anita Levša un Inta Ļaksa.


Izrāde tradicionāli būs skatāma deviņās pilsētās – Saulkrastos (26.jūlijā), Saldū (27.jūlijā), Valmierā (2.augustā), Alūksnē (3.augustā), Bauskā (9.augustā), Tukumā (10.augustā), Madonā (17.augustā), Ikšķilē (23.augustā), Kuldīgā (24.augustā).


Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv, kā arī viesizrāžu norises vietās.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas