“MONO” koncertu Rīgā iesildīs Helen Money21. novembrī Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā gaidāmo japāņu instrumentālas ģitārmūzikas kvarteta “MONO” koncertu ievadīs čelliste Helen Money, informē koncerta organizatori.

Kā izrādās, nav tā, kā varētu šķist – Helen Money nav Helēna Manija vai, piemēram, Helēna Nauda. Tas ir mūziķes Elisones Čezlijas (Alison Chesley) izvēlētais skatuves vārds. Mūziķes, kura visu šķietamo savā mūzikā – “Sunn O)))” tumsnēji ambientās noskaņas atblāzmu, “Sonic Youth” trokšņu rokmūzikas iespaidus vai gan Henrika Gurecka (Henryk Mikołaj Górecki), gan Glena Brankas (Glenn Branca) savulaik jaunās mūzikas minimālismu – pārvērš par konkrēto. Par grūti definējamo, taču ne ar ko citu nesajaucamo Helen Money čella skanējumu.

Elisones Čezlijas līdz šim raibo un pieredzes pagāto muzikālo karjeru plašāks klausītāju loks atceras sākamies pagājušā gadsmita 90. gados, kad viņa kopā ar Džeisonu Nerdjūsiju (Jason Narducy) Čikāgā dibināja grupu “Verbow” un bija daļa t. s. “alt-rock” jeb alternatīvās rokmūzikas revolūcijas. Kolēģis vēlāk turpināja muzicēt kopā ar Bobu Mūldu (Bob Mould), “Guided By Voices” un citiem. Tiesa, “Verbow” pirms tam vēl paspēja izdot divus albumus un koncertēt kopā ar Frenku Bleku (Frank Black), Lizu Fēru (Liz Phair) un Moriseju. Pati Čezlija, uzsākot solo gaitas kā čelliste un pieņemot Helen Money skatuves vārdu, ir kļuvusi par visdažādāko žanru smagsvaru cienītu mūziķi, ierakstu un koncertturneju partneri. Viņa dzirdama gan “Broken Social Scene”, gan “Anthrax” (!) un “Russian Circles” ierakstos, viņa bijusi “Fugazi” dalībnieka Džo Lallija (Joe Lally) pavadošajā grupā, viņa turnejās pavadījusi Stīva Albinī (Steve Albini) “Shellac”, viņu leģendārajā festivālā “All Tomorrow’s Parties” uzstāties personīgi aicinājuši “Portishead”. Sarakstu varētu turpināt vēl un vēl. Daudz vērtīgāk ir Helen Money uzstāšanos piedzīvot, lai saprastu, ka tā nav ne metālmūzika, ne ambient. Tā nav arī mūsdienu klasiskā mūzika vai avangards. Tā ir Elisones Čezlijas mūzika – intensīva, brutāla, bet emocionāla. Virtuoza.

Kā minēts iepriekš, japāņu post-rock žanra “begemotu” koncerts Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā gaidāms 21. novembrī, kad grupa atgriežas savam jaunākajam studijas ierakstam “The Last Dawn/ Rays of Darkness” veltītas pasaules koncertturnejas ietvaros.

Ieeja no plkst. 19:00. Biļetes nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē Bezrindas.lv, to cena šobrīd – 15.00 EUR, taču, tuvojoties koncerta dienai, biļetes kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas