17. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls ir klāt!No 6. līdz 8. februārim Jelgavā, Pasta salā, norisināsies vērienīgākais ziemas notikums Latvijā – 17. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls.

Šogad 30 mākslinieki veido ledus skulptūras par tēmu „Ledus pasaka”. Pirmdien, 2. februārī, tika izveidotas solo skulptūras, savukārt no otrdienas, 3. februāra, līdz pat ceturtdienai, mākslinieki, komandā, 15 ledus blokus pārvērš vienā veselumā. Gatavo veikumu ikviens aicināt novērtēt sākot no 6. februāra līdz pat 8. februārim.

Festivāls trīs dienas ne tikai pārsteigs apmeklētājus ar iespaidīgām ledus skulptūrām, bet arī ik vakaru ļaus izbaudīt dzīvo mūziku un muzikālas gaismas spēles.

Tāpat līdztekus skulptūru aplūkošanai tiek piedāvāta plaša kultūras un izklaides programma visai ģimenei. Nav aizmirsts arī par ģimenēm un pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem, sestdien un svētdien visas dienas garumā Ledus pasaku zemi pieskandinās rotaļas un muzikālas izrādes kopā ar iemīļotiem tēliem - „Ledus valstības noslēpumi” un „Sniegotā diena Disnejlendā” kopā ar Kašeru. Savukārt sasildīties ar karstiem dzērieniem festivāla apmeklētāji būs iespējams, speciāli šim nolūkam, izveidotajā „Koskenkorva” ledus bārā. Mūzikas un deju ritma baudītājus iepriecinās Latvijā un kaimiņzemēs iemīļoti skatuves mākslinieki kā: Lauris Reiniks, Samanta Tīna, Jurga (Lietuva), ansamblis „Jonis” (Lietuva). Tiek, kuriem interesē, kā top ledus skulptūras, noteikti ir jāredz ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kuru laikā, ikviens apmeklētājs varēs vērot, kā ledus bloks prasmīga tēlnieka rokās pārvēršas par mākslas objektu.

Pasta sala apmeklētājiem 6. februārī būs atvērts no pulksten 18.00 līdz 23.00, savukārt 7. un 8. februārī no pulksten 10.00 līdz 23.00. Katru vakaru līdz ar tumsas iestāšanos apmeklētājiem būs iespēja novērtēt maģisko gaismu un mūzikas saspēli, izceļot ledus skulptūru un salas skaistumu. Vien jāpiemin, ka biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv, kā arī katra iegādātā biļete ir dienas biļete, kas nodrošina atkārtotu festivāla teritorijas apmeklēšanu šīs dienas ietvaros.

Informācija par festivālu pieejama mājas lapā: www.festivali.jelgava.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas